תרבות פנאי
בית עיצוב

לא רק ליופי – הצד הפרקטי של קיר מסך שלא הכרתם

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

אנו חיים בתקופה שבה קדמה, טכנולוגיה ושינויים הם חלק בלתי נפרד מחיינו וזה נכון לגבי כמעט כל תחום. אם עד לפני כמה שנים תחום הבניה היה מעט ”תקוע“ ונשמרו לאורך השנים תהליכים ושיטות בניה מסורתיות, היום הקדמה פרצה דרך גם בתחום זה. למעשה, קיימים כמה שינויים מהותיים שחלו בתחום הזה, אלו באים לידי ביטוי מצד אחד בשימוש בחומרי גלם מתקדמים, ירוקים המיטיבים עם הסביבה שלנו. מצד שני, גם התפיסה לגבי בניית מבנה השתנתה לחלוטין והרעיון הוא להקים פרויקטים מרהיבים, חדשניים ויפים, לא רק פונקציונליים. הפעם בחרנו לספר לכם על קיר מסך ועל איך המוצר הזה הביא למהפכה של ממש בתחום הבניה.

 

פעם – אבן, טיח ומלט, היום – זכוכית ואלומיניום

לפני בערך עשר שנים, תהליכי בניה היו מבוססים אך ורק על יעילות. כלומר הקבלן והיזם בכל פרויקט ראו לנגד עינם איך הם מייעלים את תהליך הבניה ואיך הם מוזילים עלויות כדי לתת מענה מלא על כל המטרות הפונקציונליות של המבנה. כאמור, היום, המטרה היא לבנות פרויקט דקורטיבי, שנראה טוב בעין, אבל מבלי לפסוח על התכתבות עם כללי הבניה הירוקה. בדיוק משם הגיעו קירות המסך – חיפוי חיצוני למעטפת המבנה המשלב בין שני חומרים עיקריים – זכוכית ואלומיניום, מבלי הצורך לעשות שימוש במרכיבים קונסטרוקטיבים כאלה או אחרים. לפרטים נוספים על תכנון והתקנה של קירות מסך הן עבור מבנים חדשים והן עבור שיקום המעטפת, היכנסו לאתר alcon.co.il.

 

מכירים את היתרונות של קיר מסך לעומק

מבנה שעטוף בקירות מסך נראה כמו חלונות חלונות עשויים זכוכית. את המעטפת מתקינים באופן ישיר על המבנה. הבחירה בשילוב שבין זכוכית לאלומיניום מאפשר לקבל מבנה פונקציונלי מצד אחד ובעל מראה חדשני ויוקרתי מצד שני. מדובר בשני חומרי גלם סופר עמידים וחזקים. המערכת מיוצרת במפעל מיוחד ומגיעה למבנה באופן שלם. לקירות מסך יש מגוון רחב של יתרונות. ראשית כל מדובר בתהליך התקנה יחסית פשוט בהשוואה לפתרונות חיפוי חיצוניים אחרים. שנית, המעטפת הזו מייצרת סוג של חומת הגנה לחלק הפנימי של המבנה. כלומר, הסיכוי לחדירה של מים ורטיבות מהחלק החיצוני לחלק הפנימי נמוך עד אפסי וכך בעצם אנחנו יכולים לשמור על ערך הנכסים בתוך המבנה לאורך השנים. בנוסף, קירות מסך מייצרים מעטפת בידוד מעולה. כלומר, ניתן לשמור על נוחות תרמית בתוך המבנה וכך הצורך הן במיזוג בקיץ והן בחימום בחורף פוחת משמעותית גם כן. מעטפת בידוד זו מפחיתה את הצורך בשימוש בחשמל, מה שחוסך בעלויות ומסייע בשמירה על הסביבה שלנו.

 

פרויקטים בהם ניתן לשלב קירות מסך

מלבד בתים פרטיים, ניתן לשלב קירות מסך כמעט בכל פרויקט שנבנה. מבנים כמו בתי מלון, בנייני משרדים, גורדי שחקים הנבנים לגובה למטרת יחידות דיור, מרכזים מסחריים – בכל אלה ניתן לשלב מעטפת חיצוני של קירות מסך. קיימת חשיבות לבחירת חברה מקצועית המתמחה הן בעבודות בגובה והן בתחום האלומיניום והזכוכית ליצירת מעטפת מושלמת התואמת את הצרכים שלכם. בחרו חברה מקצועית, יסודית, יעילה, בעלת ניסיון בתחום. ניתן לבחור בחברה דרך המלצות או בעזרת שיטוט מהיר ברשת האינטרנט. היום יש המון סוגים של  חיפויים מסוג קירות מסך כך שניתן להתאים את המעטפת בצורה מושלמת למאפייני המבנה. העלות של הקיר משתנה בהתאם למגוון של קריטריונים כמו גודל הקירות, סוג האלומיניום והזכוכית אותם משלבים בחיפוי וכמובן החברה אותה תבחרו.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך