תרבות פנאי
בית עיצוב

יעדים לטיסה בקורונה – לאן כדאי לטוס ולאן לא?

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

אם עד לפני שנתיים היינו יכולים לטוס לחופשה איפה שהיינו רוצים, בלי לחשוב יותר מדי, היום, בעקבות התפרצותו של נגיף הקורונה, לפני שאנחנו נוסעים לחופשה בין אם אנחנו חולמים על חופשת ”בטן גב“ ובין אם על נסיעת שופינג בשילוב מוזיאונים ומסעדות באחת הערים השוות בעולם, עלינו לבדוק לאילו יעדים לטיסה בקורונה ניתן לטוס. העניין הוא שהמצב כל הזמן משתנה, יש מקומות שסופגים גלים שלישיים, רביעיים וחמישיים, עוד ועוד וריאנטים מתפרצים ולכן זה הופך מורכב מיום ליום.

 

מחוסנים או לא מחוסנים

הדבר הכי חשוב שצריך לוודא לפני שאתם נוסעים לחופשה, טיול או נופש  הוא שאתם מחוסנים. כל מדינה מגדירה מחוסן בצורה שונה. בעיקרון, על פי משרד בהריאות של מדינת ישראל, מחוסנים הם כל מי שקיבלו מנה שניה של החיסון נגד נגיף הקורונה בששת החודשים האחרונים, מי שקיבל מנה שלישית של החיסון ועבר שבוע לפחות מאז שהוא קיבל אותו. גם מי שחלה בנגיף והחלים בששת החודשים האחרונים, או מי שהחלים וקיבל מנה אחת לפחות של חיסון מוגדר בתור מי שיכול לטוס לחו“ל. אם מסתכלים לתחילת חודש ינואר שנת 22 על הנתונים מגלים, כי למרות שמתקבלות כל הזמן קריאות לביטולים בעקבות גל ההאומיקרון, עדיין אין אף מדינה המוגדרת בתור מדינה אדומה. כן יש מדינות שמגבילות את כמות התיירים שיכולים להגיע אליהם כמו הפיליפינים, יפן ומרוקו. כלומר נכון לעכשיו אפשר ליסוע למגוון רחב של מדינות ביניהן אנגליה, איטליה, איי סיישל, דובאי, ארצות הברית, אוסטריה, אוסטליה, בוליביה, ברזיל, טורקיה ועוד.

 

מה כן חשוב לדעת?

לפני שמזמינים כרטיס טיסה, חשוב להבין את ההנחיות לגבי ביצוע בדיקה לפני הטיסה, ביצוע בדיקה אחרי הטיסה, אילו בדיקות ואילו חיסונים עליכם להציג והאם יש מידע נוסף שצריך להכיר על בידודים למשל. מה זה אומר? למשל, גרמניה מאפשר כניסה ללי בדיקות, ללא בידודים למחוסנים שקיבלו לפחות שתי מנות. בנוסף, כל מי שהחלים בחצי השנה האחרונה ומציג תעודת קורונה יכול גם כן להיכנס. כל אדם שנכנס למדינה צריך לבצע בדיקת קורונה עד 72 שעות לפני מועד הטיסה וכאשר מגיעים למדינה, צריך להיכנס לבידוד של 10 ימים או של 5 ימים, בהתאם לבדיקה נוספת שיש לבצע ביום החמישי לשהייה.

 

כלומר, אם אתם לא מעוניינים בבידודים, מומלץ לבחור ביעד אחר. אם אתם מחפשים יעד ללא בידודים, שווה לכם לבחור ביוון הנחשבת גם לקרובה לישראל וגם לכזו שלא מחמירה בכניסה אליה. ליוון ניתן לטוס ללא בידוד וצריך להציג בדיקת PCR שלילית אותה ביצעתם 72 שעות לפני הטיסה שלכם או בדיקת אנטיגן שעשיתם עד 24 שעות לפני מועד הטיסה. בכל מקרה, לא משנה לאן אתם בוחרים לטוס, תצטרכו למלא טופס כניסה למדינה.

 

עוד כמה טיפים לפני שבוחרים יעדים לטיסה בקורונה

  • שווה לבדוק האם לפני שאתם טסים ההנחיות באותה מדינה השתנו.
  • לפני שאתם רוכשים כרטיס טיסה במקום כזה או אחר, שווה לבדוק עד כמה חברת התעופה גמישה בהיבט של שינויים, החזרים וכדומה.
  • לפני שאתם טסים, הצטיידו במסכות איכותיות ובדיקות אנטיגן ביתיות. זכרו, הנגיף יכול להתפרץ בגוף רק 9 ימים אחרי ההידבקות ולכן שווה להיות עירניים, לשים לב איך אתם מרגישים ולהיות עם מסכות כל הזמן במקומות מרובי אנשים, ובכלל בכל מקום שצריך.
  • העדיפו יעדים בהם המדיניות פחות נוקשה גם במידה ואתם נדבקים.
פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך