תרבות פנאי
בית עיצוב

הרחקת מזיקים ידידותית – האם זה אפשרי?

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

שאנחנו שומעים את המושג מזיקים או חרקים, הרבה פעמים אנחנו נרתעים מזה לגמרי. חלקנו נגעלים, חלקנו סולדים מהדבר הזה ויש כאלה שגם פוחדים מאוד ופשוט לא מסוגלים לשאת את המחשבה שיצורים חיים כאלה מסתובבים אצלם בבית. השאלה היא האם יש כזה דבר הרחקת מזיקים ידידותית? הרי שמדובר במזיקים, רוב האנשים יפנו באופן אינסטנקטיבי לחברת הדברה שתסייע להם כמה שיותר מהר לפתור את הבעיה ולחסל את המזיקים בין אם אלה נמלים שהשתלטו לנו על הבית, טרמיטים שהחליטו לסלול שבילי בוץ ולכרסם עץ בכל מקום או ג‘וקים שרואים בפח הזבל שלנו פוטנציאל לחגיגה.

 

הדברה אקולוגית או הרחקת מזיקים

אז כן, לא חייבים לבחור בהדברה כימית שמדובר במזיקים ובהחלט יש פתרונות אחרים. למעשה, ככל שעובר הזמן, נמצאים עוד ועוד פתרונות שמאפשרים להרחיק מזיקים מהבית שלנו באופן אחר. לא רק שמדובר בשיטות ידידותיות למזיקים עצמם, הן גם ידידותיות יותר לסביבה ולבני האדם, כי הרי כימיקלים זה לא דבר חיובי בשום צורה. למשל, הרחקת יונים אפשרית באמצעות תדר הפועל על מכשיר באמצעות סוללות. אמנם אנחנו בני האדם לא שומעים את הקולות הללו, אבל יונים וגם עטלפים, רגישים אליו ואז הם פשוט מתרחקים מאותו אזור.

ניתן גם לעשות שימוש בפתרונות כמו דוקרנים ורשתות נגד יונים שלא פוגעים בהם או הורגים אותן, אלא מרחיקים אותן. פתרון ידידותי נוסף מכונה הדברה אקולוגית.

 

מהי הדברה אקולוגית?

להדברה אקולוגית יש כמה שמות, אך בגדול מדובר בדיוק באותו הרעיון. הדברה ירוקה או הדברה אורגנית. התהליך מתבצע באמצעות שימוש בחומרים אורגניים, שאינם מכילים רכיבים כימיים אליהם מזיקים מסוימים כמו ג‘וקים או נמלים רגישים מאוד. ניתן לבצע את ההדברה באמצעות פיתיונות ג‘ל או ריסוס מיוחד. ותוך זמן קצר המזיקים פשוט נעלמים. חשוב להבין כי כאשר מדובר במכה חזקה של מזיקים או שמדובר במזיקים ספיציפיים כמו טרמיטים למשל, הדברה מהסוג הזה לרוב איננה יעילה ולעתים יש לשים לב לכך ולהזמין הדברה מסוג אחר.

 

איך לבחור חברת הדברות מקצועית?

במידה ואתם סובלים ממזיק כזה או אחר, כדאי לפנות למדביר מקצועי או חברת הדברות מקצועית. יש כמה קריטריונים שעל פיהם ניתן לבחור חברת הדברות.

  1. רישיון הדברה- חברה שלא מחזיקה ברישיון הדברה לא אמורה לבצע אף תהליך מהסוג הזה. מדובר ברישיון מיוחד מטעם המשרד לאיכות הסביבה וחובתכם כצרכנים אחראיים לבקש לראות את הרישיון הזה.
  2. אחריות- לפני שאתם בוחרים חברת הדברות כדאי לבדוק האם אתם מקבלים אחריות על ההדברה. זה חשוב משום שאם עשיתם הדברה נגד נמלים ותוך שבוע או שבועיים הנמלים חזרו, יש כאן. בעיה.
  3. קבלה/חשבונית – בחרו חברת הדברות או מדביר מקצועי המספק בגין השירות קבלה או חשבונית. הדבר מעיד על מקצועיות והכשרה בתחום.
  4. שיטות -כאמור יש כל מיני שיטות להרחיק מזיקים, חלקן יעילות יותר, חלקן פחות. לפני שאתם בוחרים מדביר חשוב להבין באיזו שיטה אתם רוצים לבחור ולשאול את המדביר באילו שיטות או פתרונות הדברה הוא עושה שימוש.
  5. מחיר – מדובר בתחום די פרוץ ולצערנו אין מחירים נוקבים. לכן, כדאי להשוות בין 2-3 חברות הדברה, לראות שהמחיר תואם את מה שקורה בשוק ולפי זה לבחור מדביר מקצועי.

 

לסיכום, תחום ההדברה דורש ידע, הבנהה וניסיון. כל מזיק נרתע מחומרים אחרים ולכן יש חשיבות לבחירת איש מקצוע מעולה כדי שתוכלו להנות מבית נקי ממזיקים לאורך זמן.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך