תרבות פנאי
בית עיצוב

כל מה שחייב לדעת על הגדלת הבית

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

תכנון הגדלת הבית מאפשר הנאה ממרחב משפחתי גדול יותר, עם יתרון של העלאת הנכס כדי להקל על המעבר בעתיד. בתור אחד הפרויקטים הכי משנים את החיים שאתם יכולים לקחת על עצמכם, שדורש טיפול נוסף במהלך התכנון, מדריך מומחה זה מסייע לכם בכל שלב.

הגדלת הבית למי זה מתאים?

מעיצוב הבית, ועד להרשאות פיתוח ותקנות בנייה ונדל"ן, מדריך זה מציג את כל מה שחייבים לדעת על הגדלת הבית.

  1. למי שיש שטח קיים ורוצה לייצר הכנסה פאסיבית – בתים פרטיים היושבים על קרקעות, הרבה פעמים מאופיינים במרחב גדול וחצר. עם הגשת ההיתרים הנכונים לגורמים הנכונים, אפשר לבנות על השטח וכך בעצם לייצר הכנסה נוספת בכל מיני דרכים. ניתן גם לשדרג את עליית הגג או המרתף לאותה מטרה.
  2. למי שמרחיב את המשפחה- אם אתם מרחיבים את המשפחה, הרי שזה צעד מבורך ומרגש מאוד. אם אתם חושבים על עתיד הילדים שלכם, שווה להגדיל את הבית וככה לכל אחד תהיה את הפינה שלו וגם הילדים יוכלו לחסוך כסף שיגדילו.

איך להגדיל את הבית: תכנון

תכנון הגדלת הבית, החל מהכנת הניירת הנדרשת ועד הסכמה על החוזה עם הקבלן שנבחר, כל שלב חיוני, על מנת לוודא שלוחה זמנים של הגדלת הבית שלכם יתנהל באופן חלק וכדי לשמור על התקציב שלכם. זה מה שצריך לקחת בחשבון:

הגשת בקשה לאישור תכנון בהגדלת בית

הגשת בקשה לאישור תכנון היא שלב חשוב בתהליך תכנון הגדלת בית, אבל יכול להיות מורכב לביצוע אם אין לכם את הידע הנדרש. מומלץ לקבל סיוע של מומחים לאישור תכנון על מנת לברר את הפרטים הדרושים, ולוודא שעברתם היטב על התוכניות שלכם עם אדריכל או בנאי שמכירים את הנחיות הבניה וההיתרים.

בתכנון ודחיית הבקשה, יקרה התרחיש הבא: הודעת הסירוב לתכנון תפרט אם ניתן לערער או לא, ותפרט פרק זמן שבו יש להגיש ערעור. לאחר מכן הדיון בערעור יתנהל על ידי מפקח תכנון בלתי תלוי, אשר יתחשב במדיניות וכן בהשפעת ההצעה.

בחלק מהמקרים, שינויים בעיצוב הם בלתי נמנעים, אבל כל שינוי משמעותי שמתבצע בעיצוב ההגדלה שלכם לאחר אישור בקשת התכנון יחייב תיקון בדיעבד, או בקשה חדשה.

קרבה לשכנים

תכונות כגון מרפסת בקומה העליונה עשויות להיות שנויות במחלוקת אם המרפסות משקיפות על השכנים. לחלונות ניתן להשתמש בזכוכית חלבית שאינה צלולה, ולהתקין אותם במיקום גבוה או להתאים חלונות צוהר.

בניית הגדלת בית בן שתי קומות ויותר רחוק מדי מהחלק האחורי של הבית לגינה, עלולה להאפיל על השכנים, מה שיגביל את הגודל המותר.

קרבה לכביש מהיר

אם הגדלת הבית עלולה להפריע לנראות לנהגים, היא תגביל גם את המרחק שאתם יכולים לבנות. שיקול נוסף שיש לזכור במהלך בנייה בטווח של שלושה מטרים, אוב מקרים מסוימים, שישה מטרים, מבניינים סמוכים, מחייב אתכם להודיע רשמית לבעלים הסמוכים חודשיים לפני הפרויקט המוצע.

שיקולי בעיות גישה במהלך

ארגון הגישה להגדלת הבית הוא צעד מוקדם וחשוב שיש לקחת בחשבון במהלך תכנון הגדלה לבית מכיוון שהוא עלול להגביל את אפשרויות העיצוב שלכם. לכן, אם הגישה לחלק האחורי של הבית מוגבלת, מפני שאתם גרים בבית מדורג, תתבקשו לדבר עם הבונים והשכנים שלכם בשלב מוקדם של התהליך על מנת לוודא שלא תגרמו לבעיות בעתיד.

המבנה עשוי להיות תהליך יקר מאוד ואתם צריכים לקבל את האישורים הדרושים לסגירת הגישה לבית מהכביש, באופן זמני.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך