תרבות פנאי
בית עיצוב

קופסאות ממתקים בהכנה ביתית

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

כל מה שצריך לעשות עם דברי מתיקה כדי לפנק אנשי אהובים הוא להשתמש במספר פריטים נפוצים במטבח, מרכיבים פשוטים וידע בסיסי בהכנת סוכריות. מה שהופך את עוגת הפאדג' בחג, יכול להפוך במהירות למסורת, כשכל המשפחה מתאספת יחד כדי להכין ממתק פשוט זה. גם סוכריות יכולות להיות מתנה נהדרת. מי לא היה רוצה לקבל קופסאות ממתקים המכילים כדורי שוקולד תוצרת בית?

הכנת ממתקים ביתיים

ניתן למצוא את רוב הכלים הדרושים להכנת ממתקים במטבח מצויד היטב, המכיל סיר בינוני ורחב עם תחתית כבדה. הוא צריך להיות גדול מספיק להכלת נפח החומרים, ומסייע למניעת רתיחה. קערה גדולה מספיק כדי להחזיק את הסיר, מאפשרת לקרר את הממתקים כשהם עדיין במחבת.

טמפרטורת תערובת הסוכר ממשיכה לעלות גם לאחר ההסרה מהאש. טבילת המחבת במים קרים או במי קרח עוצרת את הבישול בדיוק בזמן הנכון, ומערבבים אותה עם כף עץ בעלת ידית ארוכה. מברשת בצק שמורה באופן בלעדי להכנת הממתקים והפרשת דפנות התבנית עם מים כדי למנוע גבישים.

יש צורך במדחום ממתקים טוב, למרות שניתן לייצר סוכריות גם בלעדיו, אך הוא חובה למתחילים. אפילו אנשי מקצוע משתמשים בו. מומלץ לבחור מדחום עם מהדק מתכת שמתחבר לצד המחבת. אם מכינים ממתקים על בסיס קבוע, יש צורך להשקיע בלוח שיש ומחבת נחושת קרמל.

סוכר הוא המרכיב הבסיסי ביותר בממתקים. יש להשתמש בחבילת סוכר סגורה, כדי להבטיח מניעת זיהום מחומרים אחרים הנמצאים בדרך כלל במטבח, כגון קמח או מלח. יש להשתמש בחמאה מלוחה המשפיעה על המוצר הסופי. לעולם אין להשתמש במרגרינה במתכון הדורש חמאה, היות ומרגרינה מכילה תכולת מים גבוהה יותר, המשפיעה על זמן הבישול והתוצאות באופן משמעותי.

רמזים וטיפים

לפני שמדליקים את התנור, יש להתחשב במזג האוויר. ימים בהירים ויבשים הם הטובים ביותר להכנת ממתקים. בימים גשומים או לחים, זמן הבישול עשוי לגדול באופן משמעותי. הסוכר מושך מים, כך שלחות עשויה להשפיע לרעה על המתכון.

יש לבחון את המדחום כדי לוודא שהטמפרטורה מדויקת. מומלץ לעשות זאת בכל פעם בה מכינים קופסאות. את המדחום יש לטבול בסיר עם מים ולהביאם לרתיחה. הטמפרטורה צריכה להיות 212 מעלות צלזיוס. אם הטמפרטורה פחותה מכך, יש להתאים את המתכון.

לדוגמא, אם המדחום עומד על 215 מעלות במים רותחים, והמתכון דורש בישול הממתקים ב-250 מעלות, יש לבשל את התערובת ב-253 מעלות צלזיוס. הטיפ האחרון אך לא פחות חשוב הוא למדוד את כל החומרים לפני ההכנה. זה לוקח הרבה זמן להגיע ל-220 מעלות, אבל אחרי שהטמפרטורה עולה במהירות, הכול צריך להיות בהישג יד.

בנוסף כדאי לקרוא על:

מתכוני ממתקים

הכנת ממתקים ביתיים מעוררי קנאה

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך