תרבות פנאי
בית עיצוב

מה זה פייפ ובמה הוא תורם למעשנים?

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

יש הרבה שיטות לעישון טבק וקנאביס, כאשר כל אחת מהן משפיעה באופן שונה על המעשן ובעלת יתרונות וחסרונות. אחת השיטות שנחשבת אלגנטית יותר היא עישון באמצעות פייפ. בשנים האחרונות בעקבות עליית מחירי הסיגריות ועליית השימוש בקנאביס (באופן גלוי לפחות) ישנה גם עלייה בשימוש בסיגריות מגולגולת, לצד העלייה הזו אנחנו רואים עלייה גם בשיטות עישון אחרות כמו עישון באמצעות פייפ. למעשה, לעישון טבק או צמחי מרפא אחרים כמו קנאביס למשל יש יתרונות רבים בהשוואה לעישון הרגיל אותו כולנו מכירים, גם בפן הבריאותי, גם בפן הכלכלי וגם בכל מה שקשור לחווית העישון שאנו מקבלים.

 

איך משתמשים בפייפ ומה היתרונות והחסרונות שלו?

כשאנחנו מדברים על פייפ אנחנו מדברים בעצם על מקטרת, כמו בסרטים של פעם. במקטרות עושים שימוש כבר מעל למאה שנים. אופן הפעולה של הפייפ הוא שמכניסים למיכלית קטנה בקצה הפייפ את החומר אותו מעוניינים לעשן, ובחלק השני מושכים באמצעות פיה את האוויר. הוא מגיע בגדלים שונים, ויכול להכיל כמויות שונות של חומר. בניגוד לסיגריות מגולגולת, בלאנטים או סיגריות רגילות, צריך להמשיך ולשרוף באופן אקטיבי את החומר בזמן שיונקים ושואפים את העשן. היתרונות של עישון באמצעות פייפ לעומת סיגריות שונות, הם שאם לא מעשנים החומר במקטרת לא נשרף מה שחוסך בחומר. כמו כן, ניתן לטעון שמכיוון שאין בעישון פייפ שריפה של נייר זו צורת עישון מעט פחות מזיקה מאחרות.

 

איזה סוגי פייפים יש?

יש שני סוגים עיקריים של פייפים, פייפים יבשים ופייפים רטובים. פייפים יבשים לא מכילים מים והם בעלי שני קצוות. בצד אחד מניחים את החומר שאותו רוצים לשרוף ובצד השני יונקים. בין הצדדים ישנם רכיבים שונים המונעים את החדירה לפה של המעשן של חומר הנשרף בחום גבוה מדי. בפייפים רטובים לעומת זאת, מוסיפים מים, והם למעש המה שמכונה בקרב מעשנים "באנג". את המים מניחים בחלקו התחתון של הכלי, רחוק מהפתח ממנו יונקים את העשן, כך שיש פעולה קירור וסינון של החומר הנשרף. כאשר מעשנים בפייפ רטוב ניתן לראות את העשן מסתחרר בתוך הכלי. הבדל נוסף בין סוגי פייפים הוא החומר מממנו הם עשויים. ישנם פייפים עשויים מעץ, ממתכת או מזכוכית.

  • פייפ ממתכת – פייפ ממתכת עשוי לרוב מפליז, פלדת אל חלד או אלומיניום. חומרים אלו מאפשרים לפייפ לעבוד באופן תקין למשך זמן ארוך יותר מחומרים אחרים. פייפים ממתכת לא מחלידים, קל לנקות אותם והם קיימים בעיצובים שונים. יש כל מיני תוספות שונות לפייפים ממתכת כמו חרוזים ממגנט ששומרים על החומר במקומו, הגנה מפני רוח ועוד.
  • פייפ מעץ – כאשר מעשנים בפייפ מעץ הטעם המתקבל מתהליך העישון שונה משמעותית. העץ מאפשר בידוד טוב יותר של החום בתא הבעירה ולכן לא תמיד צריך להשתמש במצית שוב ושוב. המראה שלו הוא המראה הקלאסי של מקטרת כפי שאנחנו מכירים מהסרטים.
  • פייז זכוכית – פופולארי מאד בשנים האחרונות, בעל עיצובים יפים, קיים במגוון גדלים, קל לניקוי ואינו נוטה להתחמם מדי במהלך העישון.

איפה רוכשים?

אם בעבר היינו צריכים להגיע במיוחד לחנות טבק כדי לרכוש שלל מוצרי עישון, היום אין זה כך וניתן להשיג את רוב המוצרים דרך רשת האינטרנט. ניתן להשוות בין כמה חנויות, לבדוק את המבחר והמגוון של המוצרים אותם אתם רוצים לרכוש ורק אז לקבל החלטה כמובן. בדקו את מדיניות המשלוחים, איכות המוצרים והשירות.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך