תרבות פנאי
בית עיצוב

אדריכלות בית פרטי והחשיבות שלה?

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

הבית שלנו הוא המקום שבו האני האותנטי שלנו, כל מה שאנחנו מאמינים בו, אוהבים אותו וחיים לפיו, אמור לבוא לידי ביטוי באופן כזה או אחר. כשאנחנו רוכשים קרקע או באים לתכנן בית פרטי מחדש, יש חשיבות רבה לאדריכל אותו אנחנו בוחרים. האדריכל הוא אולי בעל המקצוע החשוב ביותר בתהליך התכנון והבניה. אדריכלות בית פרטי חייב לבוא בהרמוניה וסינרגיה עם תהליך עיצוב פנים. רבים בטוחים כי תכנון אדריכלי מהותו בחישוב גודל החללים בבית, המיקום ותכנון התכניות השונות לרבות תכנית האינסטלציה והחשמל. אך האמת היא שיש חשיבות רבה לדברים נוספים שביחד יוצרים תכנון הרמוני ואחיד.

 

שאלות שכדאי לשאול את עצמנו בתהליך תכנון הבית

לאחר שביררתם על אדריכל מתוך רשימת אדריכלים מומלצים שאספתם או קיבלתם מהקרובים לכם ביותר, יש כמה דברים מרכזיים שצריך לקחת אותם בחשבון בתהליך התכנון של הבית.

  • מפלס אחד או כמה מפלסים – מדובר באחת ההתלבטויות הכי מרכזיות של אנשים שבוחרים לתכנן ולבנות בית פרטי ממש מאפס. כלומר, עלינו לשאול את עצמנו האם אנחנו רוצים שהבית שלנו יהיה מפלס אחד ויחולק בצורה חכמה בהתאם לכמות הנפשות וכמובן הגודל של הבית, או שאולי נרצה לתכנן בית עם כמה קומות, ובכל קומה את החדרים המאפיינים אותה. שאלה זו חשובה והתשובה לה תלויה בהמון משתנים אותם האדריכל אמור להציג בפניכם.
  • חלונות דלתות ומפתחים – מדובר באחד הדברים הכי חשובים בתהליך תכנון של בית פרטי. החלטות הקשורות למפתחים בבית משפיעות לא רק על העיצוב ועל האווירה בו, אלא על דברים רבים נוספים כמו למשל כמות האור שתיכנס פנימה, כמות האוויר והצורה שבה האוויר יחדור לחללים בבית, תחושת המרחב שנוצרת כתוצאה מבחירת גודל המפתחים, איטום, בידוד, חיסכון אנרגתי ועוד. בנוסף, כחלק בלתי נפרד מבחירת המיקומים של המפתחים השונים, יש לקחת בחשבון את מיקומו של הבית בהיבט הדמוגרפי ועל פי משטרי הרוחות, כיוון השמש ומשתנים נוספים ילקחו החלטות הקשורות לתחום זה.
  • צבעים, חומרי גלם וסגנון עיצובי – איך היינו רוצים שהבית שלנו ייראה וירגיש? אילו חומרי גלם היינו רוצים לבחור כדי ליצור את אותה תחושה? האם נלך לכיוון של עיצוב מודרני או נורדי ונבחר חומרי גלם באותו קו כמו אלומיניום, שיש וחומרים בעלי אפיון נקי, או שנרצה ליצור בית כפרי, חם, אותנטי עם המון עץ טבעי וחומרי גלם טבעיים נוספים. האם נרצה שלכל דבר בבית יהיה את מקום האחסון שלו ואז החללים יהיו נקיים כמעט לגמרי, פרט לכמה פריטי עיצוב בכל חלל, או שנרצה ליצור איזונים, מרקמים ונעשה שימוש בכל מיני צבעים כדי ליצור אווירה חמה ומשפחתית.

לכל השאלות הללו יש מקום בתהליך של תכנון בית פרטי.

 

אז איך בוחרים אדריכלות בית פרטי לבית שלנו?

בהיותנו בוחרים אדריכל עלינו לקחת בחשבון מגוון של קריטריונים ומאפיינים, שכן בחירה זו כאמור תשפיע על הדרך ויותר חשוב- על התוצאה הסופית. יש כל כך הרבה דברים ותפקידים חשובים אותם האדריכל ממלא בתהליך התכנון ובניית הבית. לכן, חשוב לבחור בעל מקצוע עם ניסיון, ידע ומקצועיות בתחום, מישהו שאנחנו מתחברים אליו גם בפן האישי, אבל גם בפן המקצועי, מישהו שאנחנו מרגישים שאנחנו יכולים לסמוך עליו וילווה אותנו בפרויקט החשוב והמשמעותי ביותר בחיים שלנו מא‘ ועד ת‘. שבוחרים אדריכל צריך לשים לב שאנחנו מקבלים מענה לכל השאלות, שיש הקפדה על עמידה בלוחות זמנים, שהבקשה להיתרים מועברת בזמן ועל פי כל הקריטריונים הללו לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורנו.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך