תרבות פנאי
בית עיצוב

עומדים לפני קניית דירה? לא תרצו לפספס את הכתבה הבאה

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

קניית דירה היא ללא כל עוררין אחת מהרכישות החשובות ביותר שהאדם הממוצע יבצע במהלך חייו – הרי מדובר על עסקה שבמסגרתה נרכש נכס, כזה אשר מאפשר מגורים למשך כל החיים או לסירוגין, יציבות ואיתנות פיננסית. כאשר מדובר על עסקה שכזו, בדרך כלל היא תצריך השקעה כספית גדולה מאוד, בטווח הקצר וכן גם בטווח הארוך. התהליך של קניית דירה הוא מורכב ומסובך מאוד שכן, הוא כולל הרבה מאוד בירוקרטיות. אז מה צריך לדעת לפני שמבצעים קניית דירה וכיצד ניתן להקל על התהליך? צוות המומחים שלנו החליט להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת במהלך הכתבה הבאה.

 

לפני שמתחילים תהליך של קניית דירה

לפני שאתם מחפשים אחר ייעוץ משכנתא שיסייע לכם לבצע קניית דירה בתנאים הנוחים לכם, חשוב מאוד להכיר מספר דברים שכדאי לבחון. תחילה, חשוב מאוד לבחון את העסקה בהיבט הפיננסי שלה. עליכם לבחור נכס שיתאים לצרכים שלכם, אך עם זאת – גם מתאים ליכולת הפיננסית שלכם בהווה לצד השאיפות העתידיות שלכם, כך שתוכלו לרכוש דירה שתאפשר לכם להמשיך להתפתח ובו-זמנית, תאפשר לכם מרווח נשימה בטווח הקצר. 

 

איך משכנתא עובדת?

בדרך כלל, כאשר מדובר על קניית דירה, ניתן לקחת הלוואת משכנתא בסך של עד כ-70% מערך הדירה הכולל, מה שאומר כי רכישת דירה מצריכה מהקונים הון עצמי של לפחות 30% מערך רכישת הנכס. נוסף על כך, חשוב מאוד לציין כי התשלומים החודשיים של החזרי המשכנתא אינם יכולים לעלות על שליש מסך ההכנסות של הרוכש – כאשר כלל זה נועד בעיקר לאפשר מרווח נשימה ומרווח תמרון כלכלי, כך שהרוכש יוכל לקנות נכס מבלי שהדבר יהווה פגיעה משמעותית באיכות חייו או ביכולת שלו לשלם עבור הוצאות שוטפות.

 

אז איך בוחרים משכנתא שתתאים לנו?

לקיחת הלוואת משכנתא היא אינה עניין של מה בכך, בייחוד כאשר אתם מחפשים אחר מסלול שיתאים לכם ולמצב הפיננסי שלכם. על כן, חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתא מקצועי עם ניסיון מוכח ומעמיק בתחומו, זאת על מנת שאותו יועץ יוכל להכין לכם תמהיל ייחודי בהתאמה אישית. 

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך