תרבות פנאי
בית עיצוב

איך להקל על תסמיני גמילה

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

גמילה היא תהליך לא פשוט שמעורבים בו כמה וכמה אנשי מקצוע שמלווים מקרוב ודואגים שהגמילה תתבצע בדרך הטובה והקלה ביותר האפשרית. ממילא אין זה קל להפסיק לעשות שימוש בחומר כזה או אחר שהגוף פיתח כלפיו תלות ועל פי דרגת החומרה של ההתמכרות יוחלט על ידי אנשי המקצוע איך יתבצע התהליך. יש מגוון רחב של חומרים שהגוף יכול להתמכר אליהם וכמובן שיש מגוון רחב של דרכים שחומרים אלה יכולים למצוא את דרכם את מערכות הגוף, בין אם בצורה מותרת ומבוקרת ובין אם לא. איך להקל על תסמיני גמילה? חשוב מאד להתאזר בסבלנות מצד אחד כדי שהתהליך יעבור כמו שצריך והגמילה תצליח, אך יש גם חשיבות להתמסרות לתהליך למרות הקשיים על מנת להצליח להיגמל.

 

איך להקל על תסמיני גמילה?

כשם שכל אדם מתמודד אחרת מבחינה גופנית עם ההתמכרות – כך גם תסמיני הגמילה יכולים להיות שונים ומגוונים – יש מי שהגוף שלו יהיה ברעידות, שיעולים או כאבים קשים ויש מי שיהיו לו כאבי ראש בדרגה נסבלת או אפילו הקאות. כל צוות רב תחומי שמלווה את הגמילה ישים לב לתסמיני הגמילה שאותם חווה כל אדם בתהליך האישי שלו כדי להציע רעיונות ופתרונות לתסמינים שהוא חש. באתר האינטרנט anrclinic.co.il שעוסק בגמילה אפשר לקבל מידע מקצועי קונקרטי ועדכני שקשור גם לתסמיני הגמילה. חשוב מאד לדעת עליהם על מנת להיות מוכנים לקראת כל אפשרות. ישנם גם מקרים שבהם תסמיני הגמילה יהיו קלים ופחות מורגשים אך יהיה טוב לדעת שהם יכולים להופיע כדי להתכונן להתמודד איתם.

 

מתן תשומת לב רבה לתסמיני הגמילה

אפשר בעצם לומר שהופעתם של תסמיני הגמילה היא מה שהנגמלים חוששים ממנו. הם חוששים מכאב, מחוסר נוחות, מתופעות גופניות שהם לא יוכלו להתמודד איתן ולכן במקרים רבים הם דוחים עד כדי כלל לא ניגשים לתהליך הגמילה. מכאן החשיבות של מתן תשומת הלב והדגש לתסמיני הגמילה וגם לדעת כבר מההתחלה איך מתמודדים איתם ואיך מקלים עליהם. ברגע שיודעים לקראת מה הולכים ושומעים על האפשרויות השונות להתמודד עם תסמיני הגמילה אפשר להרגיש בטוחים יותר בקרב אנשי המקצוע שמלווים את התהליך ואפשר להיות רגועים יותר שיש מענה שיינתן על פי הצורך בלי שצריך לדאוג. לתחושת הרוגע והביטחון יש תפקיד חשוב ומהותי בתהליך הגמילה ולכן ברגע שכל המידע ידוע מראש – קל יותר להתחיל.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך