תרבות פנאי
בית עיצוב

עיצוב

עיצוב

עיצוב גינה בבית פרטי

אין הרבה תהליכים תכנוניים מורכבים ומאתגרים כמו זה של תכנון ובניית בית פרטי. כאשר ניגשים לתהליך הזה עלולים לחשוב בטעות שמדובר אך ורק בתכנון הבית

לכתבה המלאה »
עיצוב

בטון מתפלס

עולם הבנייה והשיפוצים מתקדם כל הזמן ויש בו חידושים למרות שלמתבונן מן הצד תמיד ייראה כאילו יש כל הזמן שימוש באותם חומרי גלם ובאותם מרכיבים.

לכתבה המלאה »
עיצוב

עיצוב בית אקלקטי

סגנונות עיצוב שונים מוכרים לנו כיום, כאשר אנו עומדים לעצב את הבית יש בפנינו מגוון אופציות לבחירה. אחת הפופולאריות נקראת בשם עיצוב בית אקלקטי. מה

לכתבה המלאה »
עיצוב

מערכת פופ אפ בעולם הבידור

צפיתם פעם באמריקן איידול? צפיתם פעם בטקס חלוקת האוסקר? ברור שכן! וברור שגם שמתם לב, אולי לא במודע, למערכת הפופ אפ שעומדת תמיד ברקע ומאפשרת להציג תכנים. זכור לי

לכתבה המלאה »

הבית שלנו הוא ללא ספק בין המקומות בהם אנו משקיעים את מרבית האנרגיות והמשאבים שלנו. אנחנו משקיעים זמן באיך אנחנו רוצים שהוא יהיה מתוכנן ואיפה כל דבר בבית יהיה ממוקם, משקיעים אנרגיה בתהליך העיצוב שלו וחושבים איזו אווירה אנחנו רוצים ליצור בכל מקום, משקיעים כסף בפריטים, ברהיטים ובמכשירי החשמל אותם נמקם בחללים השונים. חשוב לנו שנרגיש בו נעים, חם, שהבית יהיה המקום הכי מרגש עבורנו.

מה הקשר בין עיצוב לשיקום מבנים?

כל מבנה או פרויקט נדלנ“י עובר תהליכי בלאי טבעיים שמשפיעים על איכות המבנה, על הבטיחות בו וגם על הערך של הנכסים בתוך המבנה. אחת לכמה שנים, לרוב בין 10-20 שנה, יש צורך בביצוע תהליכי תחזוקה, או מה שנקרא שיקום מבנים. תהליכים אלו כוללים בין השאר חיזוק אריחים רופפים, חידוש ברזלי הזיון שתפקידם להחזיק את המבנה עומד, יציב וחזק, חידוש מערכת האיטום והבידוד של המבנה. פעמים רבות, הדיירים בוחרים לשלב ביחד עם תהליכי השיקום גם עיצוב מחדש של הבניין. חברת as-pro.co.il מתמחה בשיקום מבנים ומלווה את קהל לקוחותיה בפרויקט כולו, שלב אחר שלב.

מה ההבדל בין שיקום לעיצוב?

שיקום הוא כל מה שקשור לבטיחות הפרויקט. ברגע שיש מערכת או רכיב לקוי, רעוע, לא תקין, הדבר יכול הן בטווח הקצר והן בטווח הרחוק להשפיע על רמת הבטיחות במבנה לרעה. למשל, אם מים חודרים את הקירות החיצוניים ונכנסים פנימה לקירות הפנימיים, עם הזמן המים האלה יחלחלו לעוד אזורים, יפוררו את הטיח, יגיעו לברזלים, לבטון ופשוט יגרמו לרטיבות בעייתית מאוד שתפגע ביציבות של המבנה. לעומת זאת, עיצוב מטרתו לשפר את החזות הפרונטלית של הפרויקט ברמה הדקורטיבית. אם כל הבניין מחליט להחליף את החלונות הישנים לתריסים חשמליים, מדובר בצעד שהוא יותר עיצובי מאשר שיקומי.

שיפוץ לעומת עיצוב

אנשים רבים לא מבינים את ההבדל שקיים בין שיפוץ של החלל או של הבית כולו לבין עיצוב שלו. אז בואו נעשה קצת סדר בבלאגן. שאנחנו משפצים דירה, הכוונה היא לשינוי מהותי של מרבית החללים. שיפוץ זה אומר לשבור קירות, לשנות את החלוקה של הפרויקט, לפרק את הקרמיקה באמבטיה ולהחליפה בחדשה, להחליף את הרצפה בכל הבית, לבחור מטבח חדש במקום המטבח הישן… שיפוץ מסיבי כולל בתוכו גם החלפה של מערכת הצנרת והאינסטלציה בפרויקט, שינוי מערכת החשמל, למשל החלפה של ארון החשמל הישן למערכת בית חכם. בשיפוץ אנחנו משנים את כל מה שמפריע לנו בנכס הקיים והופכים אותו לחדש לגמרי. לעומת זאת, עיצוב של הפרויקט מהווה שיפוץ קוסמטי בלבד. כלומר בתהליך של עיצוב אנחנו יכולים:

  • לצבוע מחדש את הדירה
  • להחליף את הרהיטים
  • לשנות ולשדרג את התאורה
  • לשדרג את פתרונות האחסון
  • לחדש את ארונות המטבח ולהחליפם בחדשים או לצבוע אותם
  • להוסיף פריטים ואביזרים משלימים לעיצוב הבית כמו כריות, פריטי אומנות אביזרי טקסטיל למשל וילון ושטיח…

מה חשוב לדעת בתהליך שיפוץ ועיצוב הבית?

אחד הדברים הכי חשובים, בין אם אתם בוחרים לעצב את הבית שלכם מחדש ובין אם לשפץ אותו, זה לעבוד עם תקציב. ברגע שיש לכם תקציב קיים, הרבה יותר קל לסדר את הדברים שאתם רוצים לפי החשיבות שלהם ולא לחרוג ממנו. כמובן שלתקציב כדאי להוסיף 15-20 אחוזים כי תמיד יש דברים בלתי צפויים במיוחד בשיפוץ קומפלט של הנכס. עוד דבר חשוב שכדאי להקפיד עליו הוא הנושא של בחירת בעלי מקצוע. כדאי להשוות בין כמה מהם, לאסוף המלצות ורק לאחר מכן לקחת החלטות.