תרבות פנאי
בית עיצוב

דלקת עור

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

כאשר מדברים על דלקת או מחלה בעור אפשר להתכוון גם לדלקות כרוניות שחוזרות מדי פעם וגם לדלקות שמופיעות באופן מזדמן וחד פעמי ולא חוזרות יותר אף פעם. יש לא מעט סוגים של דלקות בעור ובעקבות כך גם אינספור גורמים שעלולים להוות טריגר להתפרצות הדלקת וחשוב מאד לבצע אבחון מדויק על מנת לדעת בדיוק באיזו דלקת מדובר, זאת על מנת להציע פתרון, מענה או לכל הפחות דרכי הקלה יעילות ומותאמות למצב הייחודי. לשם כך חשוב לפנות אל רופא עור ותיק ומנוסה או אל איש מקצוע טיפולי שיש לו ידע עשיר ונרחב בתחום הספציפי של מחלות ודלקות בעור. חשוב לדעת שדלקות אלה יכולות לתקוף אנשים במגוון מצבים של החיים, בין אם בשל אירוע שקרה להם או כך פתאום.

 

סוגים שונים של דלקות בעור

כאמור, לא בכדי יש צורך באבחון פרטני ומדויק, שכן יש כמה סוגים של דלקות ומחלות עור וצריך לדעת בדיוק איך לטפל או איזה מענה יהיה הכי כדאי להציע. אטופיק דרמטיטיס תינוק למשל היא הרעיון הראשון שיעלה בראשו של הרופא לאחר שיראה שתינוק קטנטן חווה תסמינים של דלקת בעור, שכן מדובר בדלקת ידועה שפופולרי מאד שתתקוף ילדים ותינוקות רכים וצעירים. יש אקזמה שנחשבת למוכרת בקרב אנשים במגוון גילאים ועוד. חלק בלתי נפרד מהאבחון יהיה קשור לתשאול בנוגע לשגרת החיים של החולה, שכן יתכן וקרה אירוע טראומטי אשר בגינו התפרצו הנגעים או התסמינים וצריך יהיה להציע פתרון רוחבי כדי להגיע לכדי הקלה של ממש.

 

החשיבות של טיפול מהיר ללא עיכובים

מכיוון ששטח הפנים של עור הגוף נחשב לגדול מאד הרי שיש חשיבות גבוהה לטיפול או למתן מענה בצורת הקלה לכל תסמין שחווים. עיכוב בפנייה אל רופא או אל איש מקצוע טיפולי עלול לגרום להחמרה של אותם תסמינים ואף אדם לא היה רוצה לסבול לחינם, בעיקר אם מדובר בילד, פעוט או תינוק. ההקלה משמעותית מאד, גם אם היא נקודתית ומטפלת בפני השטח בלבד ולא בשורש הבעיה עצמו. חשוב לוודא שפונים אל מי שיש לו ידע ונרחב וניסיון בתחום ודבר נוסף שאפשר זה לחפש קהילה, גם אם וירטואלית שבה אפשר לקבל תמיכה ואוזן קשבת או כתף תומכת ממי שגם הוא סובל מאותם תסמינים והשיתוף איתו יכול להביא הקלה מנטלית בפני עצמה. 

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך