תרבות פנאי
בית עיצוב

כמה עולה תחזוקת רכב?

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

אנחנו שומעים על עליית מחירי הדלק בכל יום, ולעתים קרובות גם על עליית המס בגין אחזקת כלי רכב, אך האמת היא שמעבר למחירי הדלק ולמיסים השונים, להחזיק כלי רכב במדינת ישראל זה לא דבר פשוט בכלל. בזמן שהתחבורה הציבורית היא כמעט בלתי אפשרית לשימוש, ובזמן שכלי הרכב שלנו הופך להיות משמעותי יותר מיום ליום, כך גם אחזקת הרכב הופכת להיות קשה בצורה משמעותית במדינה. בשורות הקרובות, ננסה להבין כמה עולה תחזוקת רכב, ומה הם ההוצאות השונות שאתם לא מכירים. קריאה נעימה!

החלפת מצבר

המצבר הוא הרכיב שאחראי על כל הפעולות החשמליות של כלי הרכב שלנו. החל מהנעת הרכב, הפעלת אורות, הפעלת אורות איתות, וכיוצא בזאת – על כל האחרונים אחראי המצבר. החלפת מצבר זה משהו שכל בעל רכב נתקל בו, ולרוב מצבר מחזיק בין 3-6 שנים בכלי רכב ממוצע. בגדול, המחיר של החלפת המצבר משתנה ותלוי במגוון של קריטריונים, כמו האם יש או אין לנו על המצבר אחריות, מה סוג המצבר וכדומה. המחיר נע בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים למצבר חדש, שכן אם מדובר במשאית, כנראה נשלם על מצבר יותר מאשר מצבר שמתאים לרכב פרטי.

דלק

ללא ספק ההוצאה הגדולה והכבדה ביותר עבור כל נהג במדינת ישראל. אדם שנוסע בממוצע כחמש עשרה אלף קילומטרים בשנה, עשוי לשלם כעשרת אלפים שקלים על דלק בסך הכל. כמובן שמדובר על סכום משתנה, ואצל לא מעט אנשים בארץ מדובר על סכום גבוה הרבה יותר. הוצאות הדלק לא רק תלויות בכמה אנחנו נוסעים, כמובן שגם, אבל הן גם תלויות בסוג הרכב עליו אנחנו נוהגים ועד כמה אנחנו יודעים להשתמש ברכב בצורה נכונה, במטרה לחסוך בדלק. גם תקלות קטנות, שלאו דווקא מפריעות לנו לנהוג ביום יום ואנחנו לא יודעים עליהם בכלל, יכולות להוביל להגדלה של צריכת הדלק. לכן, יש חשיבות רבה לבדיקות תקינות הרכב בזמן, אחת למספר הקילומטרים שמצויין בספר הרכב.

ביטוח

כל אדם שנוסע בכלי רכב בשגרה, צריך להחזיק מספר ומספר ביטוחים שבלעדיהם הנהיגה היא אינה חוקית כלל. על פי הערכות שונות, הנהג הממוצע מוציא כששת אלפים שקלים מידי שנה על ביטוחים שונים. מדובר בביטוח חובה, אותו כל נהג במדינת ישראל שמחזיק בכלי רכב מכל סוג שהוא ונוהג עליו, חייב לשלם ויש גם ביטוח משלים שזה ביטוח מקיף, ביטוח צד ג‘ וכדומה.

צמיגים, וחלקי חילוף

כלי רכב הוא אינו צפוי. בסופו של דבר, כל אחד מאיתנו מכיר את הסיטואציה שבה רכיב מסוים יוצא משימוש, ועלינו ללכת למוסך להחליף אותו. לא משנה אם מדובר על צמיגים, מנוע, או כל רכיב אחר ברכב – מדובר על הוצאה נוספת (ובלתי צפויה לרוב) שעלינו פשוט לקחת בחשבון.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך