תרבות פנאי
בית עיצוב

מה זה שיקום בטון, וכיצד הוא מבוצע?

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

 בטון, מהווה את אחד החומרים השימושיים ביותר לאורך ההיסטוריה בעולמות הבניה. בסופו של דבר, מאפייניו של חומר זה, כאשר אנחנו מדברים על קשיחות ועמידות יוצאי דופן – גרמו לו להשתלב משחר ההיסטוריה ועד היום בבניה של מבנים פרטיים, מבנים ציבוריים, וכיוצא בזאת. לבטון יש יתרונות רבים המביאים אותו לאידיאליות מקסימלית בכל הנוגע לשימוש בבניה. כאשר בטון נפגע ונשחק, כל היתרונות השונים של חומר זה לא באים לידי ביטוי כמו שצריך, דבר שגורם לכך שנצטרך לבצע שיקום בטון. שיקום בטון הוא חשוב וקריטי, ובדיוק בגלל זה בשורות הקרובות ריכזנו לכם מידע נוסף על הליך חשוב זה.

בתור התחלה – מה זה שיקום בטון?

שיקום בטון הוא תהליך שמתייחס ללקיחת בטון פגוע, והחזרה של ולמצבו הטבעי ולעמידותו הטבעי. אתם מכירים את זה כאשר אתם רואים עמודי בטון סדוקים במבנים ישנים, דבר שמהווה סכנה גדולה לאותם המבנים הרעועים והוותיקים. כיום, נכנסו לעולם טכניקות רבות וחדשות של שימוש בבטון, לרבות – שימוש בבטון לריצוף, מיקרוטופינג בטון, וכיוצא בזאת. עלינו להיות ערים למצב הבטון בבית או בבניין שלנו, ובמידה שהוא מגלה סימני שחיקה – עלינו לפנות באופן המיידי למשקם בטון מקצועי ככל הניתן.

לא להתפשר – השקיעו בשיקום בטון מקצועי ככל הניתן

כפי שהצלחתם להבין מקריאת השורות שקדמו לשורות אלה – שיקום בטון הוא דבר סופר חשוב, וקריטי מאוד. מדובר על הליך יקר מצד אחד, כזה שיגרום לנו להכניס את היד עמוק לכיס, אך מצד שני – אין דבר יותר חשוב מהחיים שלנו והביטחון שלנו. הבית שבו אנחנו גרים, צריך להיות המקום הבטוח ביותר בעולם, ולכן, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לחיות תחת בטון סדוק או פגום.

איך בוחרים חברה מקצועית המתמחה בשיקום בטון?

ובכן, בהיותכם בוחרים חברה מקצועית המתמחה בתחום הבטון יש כמה קריטריונים חשובים שכדאי לשים אליהם לפני קבלת החלטה. ראשית, זו צריכה להיות חברה שזו ההתמחות העיקרית שלהם, מבחינה מקצועית זה מאוד חשוב, שכן צריך ידע רב בכדי לבצע עבודות מורכבות בתחום הזה. תוכלו לדבר עם אנשים שאתם וודאי מכירים, לאסוף המלצות, לבחון את הנושא קצת יותר לעומק ברשת האינטרנט ורק אז לקבל החלטה שקולה והגיונית. יחד עם זאת, כדאי לבדוק גם את נושא הזמינות, במיוחד עם מדובר בעבודה דחופה הדורשת התייחסות בטיחותית, שכן כאמור, יש מצבים בהם הבטון רעוע ואז צריך לטפל בזה כמה שיותר מהר! בנוסף, חשוב לשים לב למחיר ולבקש הצעת מחיר מסודרת ולהבין מה בדיוק היא כוללת. ככל שתדעו יותר על התהליך מראש, תבינו לקראת מה אתם הולכים ותוכלו לדעת האם מדובר בהליך יחסית קצר או מורכב יותר וארוך.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך