תרבות פנאי
בית עיצוב

איך חיפוי קיר חוץ משפיע על עיצוב הבית?

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

התקנת חיפוי קיר חוץ מעניק לעיצוב הבית מהפך מידי ומציע החזר גבוה על ההשקעה בהשוואה לפרויקטים אחרים של שיפוץ. החיפויים לקירות החוץ זמינים בסגנונות ציפוי סיבי צמנט, מוצר במראה עץ, התקנת חיפוי פורניר, חיפוי ויניל, או חיפוי דמוי אבן, ומגוון אפשרויות אחרות. לכל חיפוי יש את היתרונות והחסרונות שלו, לכן לפני שבוחרים חיפוי כזה או אחר, חשוב לקחת בחשבון את המאפיינים של כל חיפוי ולהתייעץ עם מומחה בתחום. מעבר לפן העיצובי ולסגנון אותו אנחנו בוחרים לבית, לחיפוי הקיר יש גם תפקידים חשובים רבים אחרים הקשורים לאיטום, בידוד, שמירה על הנכס לאורך שנים ועוד.

מה כדאי לדעת לפני שבוחרים חיפוי קיר חוץ?

קיימים הבדלים משמעותיים בביצועים בין סוגי החיפויים והמותגים. חלק מהחיפויים עמידים הרבה פחות בפני סדקים, ומושפעים מפגיעות מזג אוויר חם וקר, וחלקם עמידים לסופות, כמו למשל עיצוב סקיילייט.

חיפוי ויניל, שהוא עדיין החומר הנמכר ביותר, נוטה לשינוי צבע תחת אור אולטרה סגול, משהו שכדאי לקחת בחשבון, במיוחד אם אתם גרים באקלים שטוף שמש או שקיר החוץ אינו מוצל מספיק.

מכיוון שקיימים סוגים רבים של חיפויים לקירות חוץ, ופרופילים עמוקים שמטילים צללים רחבים יותר, כמו ציפוי ויניל, פלסטיק וסינטטי, שמספקים לכם מראה של עץ עם שילוב מושלם עם עיצוב הפנים של הבית, חשוב להבין איך לבחור את סוג החיפוי המתאים לביתכם.

מומלץ לא להתפתות להניח שכבת חיפוי חדשה על שכבת חיפוי ישנה, כי הסרת חיפוי ישן והתחלת הפרויקט מאפס היא בדרך כלל גישה טובה יותר. הסרת השכבה הישנה תחשוף כל מעטה פגום שעשוי להזדקק לתיקון. הנחת שכבה חדשה על שכבה ישנה עלולה לגרום לעיצוב הפנים של הבית שלכם להיראות מוזר, וחלונות ודלתות עשויים להיראות משובצים.

בחירת העיתוי הנכון לפרויקט

האמת היא שאם הכוונה היא להחליף חלונות בשנים הקרובות, העיתוי המתאים לבצע את הפרויקט הוא כאשר מחדשים את החיפוי.

בכל מקרה תצטרכו להסיר חיפוי במהלך התקנת חלונות חדשים, אלא אם התוכנית שלכם היא להשתמש בחלונות חלופיים. במקרה כזה, מומלץ להתקין מסגרת בתוך מסגרת שלא תפריע לחיפוי.

בחירת סגנונות החיפוי

אפשרות הולמת היא בחירה בסגנונות חיפויים פשוטים. פרטים כגון קצוות מגולפים, חיפוי דמוי עץ ארץ או חיפוי בסגנון כפרי זמינים בסגנונות עיצוב מעניינים יותר מאשר חיפויים קלאסיים שיש להם קצוות ישרים.

ערבוב דפוסים יוצר השפעה מרשימה על עיצוב הפנים של הבית, וניתן לחבר שני סגנונות שונים, כך שהם יישארו אטומים למים.

התקנה נכונה של חיפוי קיר חוץ

חיפוי קיר חוץ משדרג את מראה הבית, ומוסיף נופך של עיצוב חדש ומודרני, כל עוד מקפידים לבצע התקנה נכונה. התקנה שגויה עלולה לפגוע בחיפוי וכך גם בבית, ולהוביל לעובש או ריקבון, מה שמסכן את שלמות המבנה של הבית.

מומלץ להזמין איש מקצוע להתקנת חיפוי קיר חוץ, ולמצוא קבלן מוכשר שיבצע את הפרויקט כמו שצריך, ויהיה זמין לתקן כל בעיה שעלולה להתעורר. מומלץ לחפש מתקיני חיפויים שיש להם לפחות חמש שנות ניסיון בביצוע הפרויקט שאתם מעוניינים לבצע, ולבדוק את ההמלצות שלהם.

טיפים חשובים בבחירת חיפוי קיר חוץ

  1. הגדירו תקציב
  2. במידה והבית נבנה מאפס, התייעצו עם האדריכל שלכם לגבי סוג החיפוי המתאים ביותר עבורכם ועבור הצרכים שלכם
  3. בדקו את היתרונות אל מול החסרונות של כמה חיפויים ורק אז החליטו לפי שיקולים רלוונטיים
  4. מדובר בפרויקט של פעם בחיים ולכן כדאי להשקיע בחיפוי איכותי
פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך