תרבות פנאי
בית עיצוב

תכנון תאורה לבית – מאיפה מתחילים? 

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

עיצוב תאורה הוא אחד הנושאים הכי פחות מטופלים באשר לסביבה הביתית שלנו, זאת על אף שמדובר על נושא חשוב ומהותי במיוחד. למעשה, כאשר מדובר על שיפוץ או בנייה של בית חדש, אנשים רבים נוטים להזניח את העניין של תכנון תאורה לבית מאחר והם אינם מבינים את החשיבות העצומה הטמונה בדבר. אותה טעות לא רק מביאה לכך שהתאורה לא תהיה אופטימלית, אלא גם לעלויות גבוהות שלא כצורך בכל הנוגע לחשבונות החשמל וכן גם לאי נוחות יומיומית. אז איך אפשר לבצע תוכנית מתאימה בצורה הנכונה ומאיפה מתחילים? בכתבה זו החלטנו לרכז עבורכם את כל מה שתצטרכו לדעת בנושא זה. 

 

תכנון תאורה לבית – התייעצו עם מומחים

בעת בה אנו מדברים על תכנון תאורה לבית, חשוב קודם לכן לציין כי עליכם להיעזר באנשי המקצוע הנכונים על מנת שתוכלו לבצע את הדבר בצורה הנכונה. לשם כך, מומלץ מאוד לחפש אחר משרד תכנון חשמל אמין באזור מגוריכם ולא להסתמך על החשמלאי או על היועצים בחנות שממנה תרכשו את פריטי התאורה השונים, זאת מאחר ואותם יועצים אינם מכירים אתכם או את אורח החיים שלכם. כאשר אתם בוחרים אנשי מקצוע מנוסים שעיקר תפקידם הוא לייעץ לכם ולסייע לכם בעת תכנון תאורה לבית, תוכלו לקבל תוכנית מתאימה לאורח החיים שלכם ולשימושים שלכם.

 

התאימו את התאורה לחללים

תכנון תאורה לבית אינו חייב להיות רק אופטימלי בהתאם לשימושים שלכם ולאורח החיים שלכם, אלא גם מותאם באופן ספציפי לכל חלל בבית. למעשה, מעצבים ומתכנני תאורה רבים מעידים כי יותר ויותר אנשים שמים לב בימינו עד כמה התאורה משפיעה על האווירה ועל מצב הרוח, כאשר אלו משפיעים באופן ישיר על ההתנהלות היומיומית – כך שבהינתן תאורה שמתאימה לחללים בבית שלכם תוכלו ליהנות ממגוון רחב מאוד של יתרונות. יתרה מזו, ניתן גם לבחור תאורה מלאכותית, כאשר בעצם מדובר על סוג תאורה שתוכלו להתאים ולבחור באופן מלא בעצמכם. אולם, כדאי לציין כי עיצוב התאורה עשוי להשתנות בהתאם לתכניות הבית ולעוד מספר פרמטרים כמו הסגנון של האדריכל.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך