תרבות פנאי
בית עיצוב

בניית בית – איך זה עובד?

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

הרבה מאוד אנשים מעוניינים להתחיל בתהליך של בניית בית פרטי, או לפחות חשבו על כך במהלך חייהם. אמנם, כולנו בוודאי יודעים כי התהליך של ביצוע החלטה כזו זהו תהליך שאינו פשוט כלל שכן, מדובר על תהליך מסובך וארוך, בייחוד במקרים בהם לאנשים אשר מעוניינים לבצע זאת אין שום ניסיון או ידע מקצועי נרחב בתחום. אז מאיפה מתחילים ומה צריך בשביל להיכנס לתהליך? בכן, בכתבה זו, צוות המומחים שלנו החליט לפשט לכם את העניין ולהסביר לכם את כל מה שתצטרכו לדעת באשר לנושא הזה וכל היוצא בכך.

 

השלבים של בניית בית

  • רכישת הקרקע הייעודית – במידה ואתם מעוניינים לבצע תהליך בניית בית אך עדיין אין בידכם שטח, חשוב מאוד שתקחו בחשבון כי עלות הקרקע עומדת בישראל על כ-70% מעלות הנכס עצמו, זאת בנוסף למיסוי רכישה וכן גם היטלי השבחה ופיתוח.

  • קבלת אישור עקרוני – ברוב המקרים, קיים קושי משמעותי עבור רוכשי שטח לבצע בניית בית בהתבסס על הון עצמי באופן בלעדי שכן, המשכנתא במקרים אלו דומה מאוד למשכנתא "רגילה", אם כי ראוי לציין שההבדל העיקרי הוא אופי קבלת הכסף – כאשר במקרים של בניית בית, הכסף מתקבל בהתאם להתקדמות פרויקט הבנייה שלכם.

  • גיוס בעלי המקצוע הנכונים – קשה עד כדי בלתי אפשרי לנהל את כל המשימות של בניית בית בעצמכם, כך שעליכם שכן, ניהול שוטף של תהליך הבנייה עשוי לקחת מכם זמן יקר לצד מאמץ שוחק. על כן, חשוב מאוד לבחור אנשי מקצוע שבאים מהתחום על מנת שיוכלו לסייע לכם מפאת ניסיונם הרב.

  • תכנון וקבלת היתרים – במסגרת שלב זה, עליכם למצוא אדריכל או מהנדס אשר יכינו עבורכם את תכנית הבנייה ולאחר מכן יגישו את בקשות ההיתרים לבניה בפועל. שלב זה הוא קריטי למדי עבור השלמת תהליך הבנייה, זאת מאחר וקבלני הביצוע יעבדו באופן מדויק על פי המתואר בתכנית – כך שאין מקום לפשרות ואין מקום לאי דיוק בשלב זה. לעוד תוכן איכותי ומידע מעניין בנושאי בנייה תמיד ניתן לבקר באתר alcon.co.il.
פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך