תרבות פנאי
בית עיצוב

בטון מתפלס

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

עולם הבנייה והשיפוצים מתקדם כל הזמן ויש בו חידושים למרות שלמתבונן מן הצד תמיד ייראה כאילו יש כל הזמן שימוש באותם חומרי גלם ובאותם מרכיבים. בפועל יש חשיבה וניסיונות כל הזמן להפוך את חומרי הגלם של עולם הבנייה ליעילים, חזקים ועמידים יותר, שהם יעמדו טוב יותר בפני שחיקה או חיכוך ושגם המראה שלהם ייראה כל הזמן טוב ויפה. זה בדיוק העניין עם הבטון המתפלס. מדובר בבטון שיש בתוכו תוספים שהופכים אותו להרבה יותר חזק ועמיד ועיקר השימוש בו כיום יהיה קשור ליצירת שכבת ביניים בין תשתית המבנה לבין השכבה שעליה מניחים את אריחי הרצפה או הקרמיקה. בנוסף לכך  הבטון המתפלס מתאים ליציקה בגובה רב בשל הצמיגות הגבוהה שלו ולכן הוא מתאים בעיקר לפני השלב של התקנת רצפות בחללים תעשייתיים או מסחריים.

 

היתרונות של שכבת הבטון המתפלס

עם הזמן שימושים רבים מתחום הבנייה והשיפוצים זולגים מהחללים המסחריים והעסקיים לאלה הביתיים של הלקוחות הפרטיים. כך גם לפני השלב של הכנת הרצפות מומלץ כיום לצקת שכבה של הבטון המתפלס, מה שיבטיח שהרצפה גם היא תהיה ותישאר עמידה וחזרה במקומה. גם לקוח שבוחר ברצפות של טרצו מודרני יכול להישמע להמלצות הקבלן שמבצע את העבודות ולדאוג לשכבת בטון מתפלס בטרם יונחו הרצפות בשלב הסופי. כאשר יש לא מעט אנשים שמתלוננים עם הזמן על תזוזה של הרצפות, של שחיקה או חיכוך שלהן – הרצפות שמותקנות על גבי שכבה של בטון מתפלס לא יזוזו ולא תהיה מהן אותה השחיקה. מהסיבות האלה לא תמיד הלקוח בעצמו יכול לדעת מראש שזה יהיה שלב הכרחי בעבודות בבית שלו ולכן חשוב מאד לעבוד עם אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים שמכירים את כלל השיטות החדישות והעדכניות ביותר.

 

החידושים המעניינים של עולם הבנייה

כאמור, כל הזמן יש שינויים כאלה ואחרים שהופכים את המבנה שנבנים להרבה יותר איכותיים, חזקים ועמידים. ברגע שעובדים עם קבלן ואנשי מקצוע שבקיאים בכל השינויים האלה אפשר להיות בטוחים שהם יציעו ללקוחות שלהם את כל מה שנחשב לחזית הטכנולוגיה וההמצאות הכי רלוונטיות ועדכניות. כל לקוח רוצה מעבר לעיצוב והפונקציונליות של השיפוץ הדרוש שהבית או הדירה שלו יהיו גם חזקים, איכותיים ועמידים ולא יהיה צורך לחזור על שום פעולת בנייה שבוצעה. מומלץ לסמוך על הקבלן שיציע את ההצעות האלה ובמידה ונדרש מידע נוסף על מנת לקבל את ההחלטה הרי שחשוב למצוא אותו וכך לבצע את הבחירה המושכלת. אין ספק שמבנה שמבוסס על הבטון המתפלס יהיה כזה שלא יהיו בו שום תקלה או פגם לאורך הרבה מאד זמן וכך אפשר יהיה לדעת שהבחירה תהיה הבחירה הטובה ביותר מתוך לא מעט בחירות טובות נוספות שקיימות.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך