תרבות פנאי
בית עיצוב

בדיקות מקיפות

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

גוף האדם מורכב מכמה וכמה מערכות שלכל אחת יש את התפקיד שלה והיא תורמת לתפקוד התקין של כלל הגוף. כל המערכות קשורות זו לזו, מסייעות זו לזו ומבצעות פעולות שמשלימות האחת את השנייה והתוצאה הכללית היא גוף בריא ותקין. כל אדם מכיר את הגוף שלו ויודע להתריע במידה והוא חש שמשהו אינו פועל קשורה או שיש מחלה או בעיה באחד מהאיברים או אחת מהמערכות. דבר נוסף וידוע הוא שיש מגוון רחב של בדיקות מקיפות שכדאי לבצע מדי פעם על מנת לוודא שכל המערכות מתפקדות בצורה תקינה ושאין סימנים לבעיה רפואית. יש בעיות שאם הן יקרו אותו אדם ירגיש את זה ויפנה לבירור אצל הרופא שלו. לעומתן יש לא מעט בעיות שאין להן סימנים חיצוניים ולכן הדרך לאתר ולאבחן אותן היא באמצעות ביצוע יזום של בדיקות.

 

סוגים שונים של בדיקות מקיפות

יש בדיקות שהרופאים ממליצים לבצע מדי פעם על מנת לעקוב אחרי התפקוד של כלל איברי הגוף. כך למשל ההמלצה היא לבצע בדיקות דם כלליות אחת לשנה ואם יש צורך – לבצע בדיקות נוספות לצורך העמקת הבירור. בנוסף, אנשים שנמצאים בקבוצות סיכון למחלות כאלה ואחרות או למצבים רפואיים שונים יקבלו הנחיות מדויקות בנוגע לאיזה בדיקות הם צריכים לבצע ובאיזו תדירות על מנת לדעת שהמצב שלהם טוב ואין צורך בהתערבות. בדיקת CT לב למשל היא בדיקה שנדרשת למי שיש לו במשפחה היסטוריה של מחלות לב או שבעבר הוא חווה תסמינים שמקושרים למחלות לב. בעזרת בדיקה זו אפשר יהיה לוודא שהלב מתפקד כמו שצריך, שאין חסימות בצינורות הדם שמובילים אליו ושאין שום דבר שמפריע לו בתפקוד היומיומי שלו. יש כמובן מגוון בדיקות נוספות שמתאימות לכל איבר או מערכת בגוף וחשוב להישמע להוראות הרופאים בנוגע לביצוע שלהן על מנת לשמור על הבריאות ולדעת שאין צורך בשום התערבות נוספת.

 

החשיבות של ביצוע בדיקות על פי ההנחיות

לכל בדיקה יש את ההנחיות שלה בנוגע לתדירות הביצוע, הרציונל והצורך. לכל אדם יש את הפרוטוקול הרפואי שלו וחשוב מאד להקפיד עליו על מנת שלא תהיינה הפתעות לא נעימות ובוודאי שלא יקרה מצב של הדרדרות פתאומית במצבו הבריאותי. חשוב להקשיב להנחיות הרופאים ולבצע אותן מתי שצריך וכך אפשר להיות בטוחים שהבריאות נמצאת כל הזמן במעקב ויש מי שרואה את התוצאות של הבדיקות וינחה מה לעשות בהמשך. כל אדם צריך להיות קשוב לגוף שלו, לדעת בדיוק מה עובר עליו, מה הוא מרגיש והאם חל שינוי כלשהו ביחס לתחושות שלו בתקופה האחרונה ומוטלת עליו האחריות לפנות אל הרופא שלו בכל פעם שהוא לא חש בטוב או שהוא חווה שינויים בתחושות או בדרך שבה הוא מכיר את עצמו.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך