תרבות פנאי
בית עיצוב

תכנון מטבח חדש – המדריך השלם 

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

תכנון של מטבח חדש הוא חלק מרגש עבור אנשים רבים שכן, מדובר על המקום העיקרי שבו אוכלים את מרבית הארוחות החשובות ביותר וכן גם על מקום אירוח שבו ניתן ליהנות מארוחות שבת או ארוחות חגים לצד אורחים כדוגמת משפחה וחברים. אולם, אנשים רבים המעוניינים ליהנות מעיצוב נפלא אינם יודעים איפה להתחיל. ובכן, בכתבה זו החלטנו לעשות לכם סדר בכל הבלאגן ולהסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת כדי לתכנן מטבח חדש בעצמכם כמו מקצוענים. 

 

התאמה לפעילות שלכם במטבח

כאשר מדובר על תכנון מטבח חדש, חשוב מאוד לעצב את המטבח באופן שיהיה לא רק יפה ומושך לעין, אלא גם פונקציונלי, כלומר שימושי ומתאים להיקף הפעילות שלכם בו. לדוגמא, במידה ואתם נוהגים לבשל ולארח אורחים לעיתים קרובות, הרי שיהיה לכם מומלץ לכלול אי כחלק מהתכנון שלכם שכן, תוכלו להשתמש באותו האי בתור משטח עבודה ושולחן אירוח עם עיצוב ייחודי, זאת בנוסף לתוספת שהאי מביא איתו בכל הנוגע למקומות אחסון לציוד ולכלים השונים שלכם. 

 

התאמה לגודל הבית

ברוב המקרים, הגודל אמור להיות נגזרת של גודל חלל הסלון בבית, כך שיהיה חשוב מאוד להתאים אותו לשטח הדירה. כאשר מדובר לדוגמא על בתים עם חלל קטן למדי, לא יהיה טעם לכלול נישה ייעודית לתנור אפייה גדול או מקרר מסיבי שכן, הדבר לא ישתלב יפה מבחינה עיצובית ויוכל לפגוע ביכולת התנועה שלכם במרחב. במקרים בהם מדובר על שיפוץ של מטבח ישן, תמיד יהיה כדאי להתחשב בצורתו של המטבח הישן שלכם ולתכנן את בנייתו המחודשת על פי מיקומם של השקעים החשמליים ותשתיות הגז והמים השונות שכן, בהינתן סיטואציה אחרת תצטרכו להזמין מראש בעלי מקצוע שיבצעו עבורכם התקנות מורכבות. חשוב מאוד לציין כי במידה ואתם מתקשים עם ביצוע ההחלטה הנכונה בהתאם לאופי עיצוב המטבח החדש שלכם, תמיד יהיה מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית בתחום עם ניסיון מוכח ומעמיק, חברה כדוגמת תכלת מטבחים

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך