תרבות פנאי
בית עיצוב

דוחות חניה בתל אביב – איך מתמודדים?

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

אם אתם גרים בתל אביב, או מגיעים לעיר לעתים קרובות, למטרות של עבודה, לימודים, סידורים או סתם לצאת לבלות בעיר, ודאי אתם מכירים את התופעה של דוחות חניה בתל אביב. עיריית תל אביב אוכפת באופן אינטנסיבי ומחלקת דוחות לכל נהג שמחנה בצורה שנוגדת את החוק.

 

איפה אסור לחנות בעיר תל אביב ואתם צפויים לקבל דו“ח?

לפני שנסביר איפה אסור לחנות בהיבט של אזורים, חל איסור לחנות בחנויות נכים, מדרכות המסומנות בצהוב אדום – מסומן לתחבורה ציבורית בלבד (אוטובוסים ומוניות), מעברי חציה, אזורי פריקה המסומנים בתמרור מיוחד, אזורים בהם מורידים ואוספים ילדים מהגן ומבית הספר אסור לחנות בשעות מסוימות לפי התמרורים. יחד עם זאת, עיריית תל אביב חילקה את העיר לפי אזורים. הסיבה לכך היא בכדי שניתן יהיה להתמודד עם מצוקת החניה, זאת בנוסף לאפליקציית פומבה ששווה להכיר, בלי קשר לנושא.

 

מה מספרי האזורים אומרים?

החלוקה היא לפי אזורים בעיר. כל מי שגר באזור ספיציפי, מגיש בקשה לעיריית תל אביב לקבל תו חניה, בהתאם לאזור בו הוא גר. אין זה משנה, אם אתם בעלי הנכס או משכירים אותו, בכל אופן, תוכלו לקבל את התו. מטרת התו היא לאפשר לכם לחנות ברחבי העיר בחינם בכל שעות היום ולמצוא חניה בכל שעות בהתאם לתמרורים. בחלק מאזורי העיר, בשעות מסוימות ניתן לחנות רק בצד אחד. בכל אזור, יש תמרורים בתחילת כל רחוב המציינים מי רשאי לחנות ואיפה.

 

איך תמנעו מדוחות חניה ודוחות תנועה בעיר תל אביב?

  1. נסו להימנע מחניה באזורים אסורים וחנו לפי החוק
  2. במידת האפשר העדיפו ליסוע בתוך העיר עם תחבורה ציבורית כמו מונית, אוטובוס וכדומה..
  3. ניתן להיעזר בכלי התחבורה השונים לרווחת התושבים כמו קורקינט חשמלי, אופניים חשמליות, אופניים רגילות, אוטותל…
  4. נסו להגיע לאזור המגורים שלכם בשעות פחות עמוסות וכך תוכלו למצוא חניה ביתר קלות
  5. קראו את השלטים הנמצאים בתחילת כל רחוב וחנו רק לפי הוראות הכתובות על השלט
  6. הישמשו באפליקציות לתשלום חניה לפי שעה שיתזכרו אתכם לחדש את החניה במידה ואינכם גרים בעיר

 

מהי אפליקציית פומבה ואיך היא תקל עליכם?

מדובר בפיתוח ישראלי חדשני יוצא דופן. האפליקציה מזהה את אזור המגורים שלכם עם חיישן וכאשר אתם מגיעים לחנות, היא מאתרת עבורכם חניה פנויה, בהתאם לאזור בו אתם גרים. הורדה והתקנה של האפליקציה תסייע לכם לחסוך זמן רב ועצבים בחיפוש חניה.

 

לסיכום, מצוקת החניה בעיר תל אביב מורגשת במיוחד בחודשים אלו, הן בשל הביקוש לגור בעיר, והן בשל עבודות הרכבת התחתית שהובילו להרס עשרות חניונים ורחובות. לכן, מומלץ להיעזר בשירותים הנלווים ולחנות בצורה חוקית, כדי להימנע מדוחות חניה רבים שמסתכמים במאות אלפי שקלים בשנה.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך