תרבות פנאי
בית עיצוב

הדברה

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

בישראל שורר מזג אוויר שכמעט לאורך כל השנה כולה הוא מתאים מאד לקינון והתרבות של הרבה מאד חרקים, מעופפים ובעלי חיים מזיקים. הם יכולים למצוא את דרכם לגינות והגגות ואפילו להיכנס אל תוך הבתים פנימה. לא בכדי אפשר למצוא בישראל לא מעט בעלי מקצוע שעוסקים בתחום ההדברה ומכיוון שיש כיום מודעות גבוהה לנושאים סביבתיים הרי שגם ההדברה צריכה להיות ידידותית לבעלי חיים חיוביים שחיים סביבנו וכמובן לקרקע, למאגרי המים ולאוויר. חשוב מאד שלא להתמהמה עם הצורך בהדברה, שכן אם מאתרים ריכוז של בעלי חיים מזיקים הרי שהתרבות שלהם עלולה להחמיר את הנזק ואת הבעיה ואפילו להשפיע לרעה על ריכוזי אוכלוסיית בני אדם שמתגוררים בקרבת מקום ולכן חשוב לדעת לפנות אל אנשי המקצוע הנכונים והמתאימים ביותר בכל סיטואציה.

 

מה חשוב לדעת על הדברה?

מה שבעיקר כדאי לדעת על הרחקה של בעלי חיים מזיקים או טורדניים זה שלא תמיד חייבים להשמיד אותם או להדביר אותם על ידי שימוש בחומרים קטלניים. כך למשל במקרה של הרחקת יונים – היונים לא פוגעות בבני האדם, אלא הן בסך הכל מחפשות מקום להקים בו קן ולדגור בו על הביצים שלהן. מכאן שאם מגלים קן חדש באדנית שבמרפסת או במסתור הכביסה הרי שצריך להרחיק אותו משם על ידי הזמנת איש מקצוע שמומחה לעניין, לנקות את האזור ולהתקין מה שצריך על מנת למנוע הגעה חוזרת של היונים. יחד עם זאת יש לא מעט מזיקים או חרקים שאם הם מתגלים הם מצביעים על בעיה תברואתית וחשוב מאד להדביר כנגדם. דוגמאות לאלה – תיקנים, יתושים וסוגים שונים של נמלים שעוקצות ועלולות לגרום נזק בריאותי של ממש. במקרה זה צריך להזמין מדביר מקצועי שפועל תחת רישיון והסמכה על מנת שיבצע את ההדברה המתאימה למקום לפני סוג בעלי החיים שצריך להדביר.

 

איך בוחרים את סוג ההדברה?

הלקוח לא בהכרח יידע איזה סוג של הדברה לבחור ולכן חשוב מאד שהוא יידע לכוון את אנשי המקצוע שאותם הוא מזמין על מנת לבצע את הפעולה. חשוב שהוא ינסה לעקוב אחרי ההגעה של אותם חרקים מזיקים, ינסה להבין מהיכן הם מגיעים, ינסה לחשוב האם מדובר באזור בבית שהייתה בו תקלה כלשהי או שהתרחש בו שינוי מתישהו בתקופה האחרונה וכמובן ידווח על פגיעה של החרקים בגוף של מי שמתגורר באזור. כך המדביר יבין את חומרת המצב ויידע איך יהיה הכי נכון ומתאים לבצע את ההדברה כך שהיא תשיג את התוצאות הרצויות. חלק בלתי נפרד מההחלטות שקשורות בהדברה הוא שימוש בחומרים שמשאירים אפקט מצטבר שמונע מבעלי החיים הזעירים ומהחרקים לחזור שוב לאותו המקום שבו בוצעה ההדברה.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך