תרבות פנאי
בית עיצוב

תשלום חניה מהטלפון

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

הטלפונים הניידים החכמים הם מחשבים קטנים לכל דבר ועניין ואין מי שלא עושה שימוש מעניין ומגוון בטלפון הנייד שלו. אינספור אפליקציות אפשר להוריד וכך כל אדם יכול לנהל את החיים שלו בצורה שנוחה ומתאימה לו. פעולות שבעבר היו חייבות להיות מבוצעות בצורה פיזית מתבצעות כיום בקלות ובמהירות דרך אותן אפליקציות בטלפון הנייד וממשק בין המידע של האפליקציה לבין מידע אחר שהלקוח נותן אישור גישה אליו מאפשר לו אפילו לבצע פעולות בלי שהוא לקח איתו תיק, ארנק או מחשב נייד. כך בדיוק זה עובד כבר כמה וכמה שנים עם נושא התשלום חניה מהטלפון הנייד. בעבר היה צריך לשלשל מטבעות למדחן שממוקם בחניון. לא תמיד לנהג היה כסף קטן, לא תמיד המדחן היה תקין והחזיר עודף והיה מדובר בעניין מסורבל למדי. כיום זה כבר לא המצב.

 

הנוחות הדיגיטלית הגיעה כבר מזמן לעולם החנייה בתשלום

אמנם הפעילות העיקרית שמבוצעת באפליקציות החנייה היא תשלום. פקח שיגיע לאכוף את תשלום החנייה יראה דרך המסופון שלו שבעל הרכב החונה הפעיל אפליקציית תשלום וכך יידע שאין צורך לרשום לו דו"ח על חנייה ללא תשלום כפי שמתבקש. יחד עם זאת, כדאי לדעת שדרך אפליקציות אלה אפשר גם לקבל מידע חשוב כמו תעריפי החנייה בערים השונות שמערכת החנייה שלהן מקושרת לאפליקציה, אפשר לדעת האם צריך לשלם עבור חניה בתל אביב בשבת או בשעות הלילה המאוחרות וכמובן שיש חשיבות לאזור הספציפי שבו חונים והאפליקציה תדע לפלוט את המידע הדרוש בנוגע לצורך בתשלום. האפליקציות עצמן מקושרות לכרטיס האשראי של בעל הרכב, אפשר שיהיו מקושרים אליה עוד רכבים של בני המשפחה ואפשר יהיה גם לעדכן במידה ואחד מהם הוא נהג ותיק או אזרח בגיל השלישי, תושב של עיר שמקבל הטבות בחנייה ועוד.

 

לאן פניו של עולם התשלום חניה מהטלפון?

אין ספק שמדובר בחדשנות מיוחדת במינה ובשילוב של כמה וכמה טכנולוגיות. הנוחות רבה ואכן לא מעט נהגים או בעלי רכבים עושים שימוש באפליקציות התשלום על מנת להקל על עצמם ו/או על נהגים שקשורים אליהם. עם הזמן מתרחבת היריעה ודרך האפליקציות של התשלום עבור החנייה אפשר גם לשלם בחניונים מוסדרים, למלא דלק, ליצור קשר עם חברת הביטוח או להזמין שירותי גרר וחילוץ. עם הזמן ייתכן מאד שפעולות אלה יתרחבו ואפשר יהיה לבצע עוד דברים בעזרת האפליקציה הזאת שנותנת מענה נרחב בתחום הרכבים. מבחינת התשלום עבור החנייה חשוב לוודא שבוחרים נכון את העיר או האזור, מקפידים לכבות את האפליקציה בסיום החנייה על מנת להימנע מתשלום עודף וכמובן לבחור את הרכב הנכון שחונה על מנת שלא לקבל קנס.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך