תרבות פנאי
בית עיצוב

כאב גרון על מה הוא מעיד

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

כמעט כל בן אדם בעולם חווה בשלב מסוים כזה או אחר כאב גרון. כאב כזה, יכול להיות מצד אחד בעל תחושה של שריפה, ומאידך, כזה שמופיע עם צריבה חזקה וגירוי עז. מחקרים סטטיסטיים כיום מראים על זה שכאב גרון מהווה את אחת מהסיבות הכי נפוצות כיום של אנשים לפנות לרופאים. בשורות הקרובות נלמד על כאבי גרון, ועל מה הם מעידים.

מבוא לכאבי גרון

כאב זה הוא למעשה תסמין רפואי שמתאר כאמור תחושה של צריבה, כאב, או שריטה שמופיעים בגרון שלנו. כאבי גרון יכולים להיות בכל חומרות הכאב – החל מכאבי גרון קלים ועד לכאבי גרון חזקים ועזים שמפריעים ומונעים מאיתנו לחיות בצורה שגרתית. אנשים רבים שמתמודדים עם כאבי הגרון השונים, מתארים כי מדובר למעשה על תחושת כאב אשר מחמירה כאשר הם מנסים לבצע בליעה. כיום, ישנם מחלות רפואיות רבות שיכולות להוביל לכאבי גרון, וכל אחת מהן תטופלנה בצורה ובאופן שונים לגמרי. מבחינת טיפולים, ישנם תרופות רבות לכאבי גרון, דרכי טיפול טבעיות, תרופות סבתא לצרידות, וכיוצא בזאת.

ממה כאב גרון יכול להיגרם?

כיום, נהוג לחלק למעשה את הסיבות להופעת כאבי הגרון למיניהם ל2 קטגוריות שונות – הקבוצה הראשונה, מתייחסת לכאבי גרון אשר מגיחים לחיינו ממקורות זיהומיים, בדרך כלל מדובר על גורם חיידקי, או מאידך גורם נגיפי. הקבוצה השנייה, מתייחסת לכאבי גרון אשר מופיעים בעקבות מקורות אשר אינם זיהויים.

דרכי טיפול

כאמור, כאב גרון הוא לא מחלה ספציפית, אלא תסמין רפואי שיכול להתלוות לשורה ארוכה של מחלות שונות המוכרות לנו כיום. זו בדיוק הסיבה לכך שאין היום בדיוק טיפול אחד להתמודדות עם כאב זה, ומדובר למעשה על טיפול שונה שיינתן בכל סיטואציה. יש כמה טיפולים יעילים המסייעים לאנשים הסובלים מכאבי גרון באופן תדיר, בחורף ובעונות מעבר. למשל, טיפולי דיקור המגיעים מעולם הרפואה הסינית מסייעים רבות בשל היותם מחזקים את המערכת החיסונית ובכך בעצם מפחיתים את הסיכון לחלות במחלות גרון מסוגים שונים. בעת התקף או כאב, ניתן לטפל באמצעות תרופות טבעיות או צמחי מרפא כמו בצל, שום, מרק צח המבוסס על ירקות, צמחים מחזקים, צמחים מחממים, צמחים בעלי אפקט אנטי דלקתי ועוד.

ניתן גם לבצע כל מיני סוגים של פעולות מנע כדי להפחית את הסיכון לכאבים ודלקות גרון כמו למשל להניח צעיף מחמם על הצוואר למשל, להקפיד על תזונה נכונה המסייעת בחיזוק המערכת החיסונית כמו אכילה של הרבה ירקות ופירות. בכל אופן, כדי להבין אם אתם סובלים מדלקת גרון ויראלית או נגיפית, חשוב לזהות את הכאב בזמן, לבצע בדיקה המכונה משטח גרון ולפי התוצאה להתאים את הטיפול הטוב והראוי ביותר.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך