תרבות פנאי
בית עיצוב

הכל על סוגי מצברים והבחירה הנכונה

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

בחירה של מצבר לכלי הרכב שלכם היא אינה עניין של מה בכך שכן, מדובר על הלב הפועם של כלי הרכב – ללא המצבר לא ניתן להפעיל כל מערכת הקשורה לתפקוד כלי הרכב שלכם. אולם, כאשר מדובר על מצברים – קיים מגוון רחב מאוד של סוגי מצברים, כאשר אלו נבדלים אחד מהשני בעיקר על פי היצרניות שמהן הם הגיעו. ובכן, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על מנת לבחור נכון את האופציה שתתאים לכם מבין כל האפשרויות המרובות שקיימות היום של סוגי מצברים לרכב.

 

סוגי מצברים

  • מצבר התנעה – אחד השכיחים ביותר בקרב סוגי מצברים שונים הוא מצבר התנעה. למעשה, מדובר על מצבר חומצה נוזלית בעל לוחות דקים, עם צפיפות נמוכה ומרקם ספוגי לחלוטין. בין היתר, ריכוז תכונות אלו מאפשר שטח מגע מקסימלי בין משטחיו של הלוח לנוזל המצבר – כך שאותו המצבר יוכל לספק כמות רבה של זרם בזמן קצר יחסית.
  • מצבר ללא טיפול – מצבר ללא טיפול הוא בעצם מצבר רגיל לחלוטין, רק שהוא סגור במעין אריזה אטומה שאינה מכילה פתח מילוי מים – בנוסף לתוספת נוזל למקרים בהם יהיה איבוד מים תוך כדי עריכת שימוש במצבר זה. כמו כן חשוב להדגיש כי למצבר ללא טעינה קיים שסתום שמטרתו העיקרית היא פריקת לחץ במקרים של טעינת יתר של המצבר.
  • מצבר פריקה עמוקה – מצבר פריקה עמוקה הוא גם אחד ממשפחת סוגי מצברים עם חומצה נוזלים, על אף שיש כאלו המייחסים תכונה זו גם למצברים אחרים. בדרך כלל, מצברים מסוג זה יכולים לעמוד בפריקה עמוקה של עד 50% מהקיבולת באמפרים פר שעה ולעשות זאת פעמים רבות מבלי שהדבר יזיק למצבר. נוסף על כך, מצבר מסוג פריקה עמוקה יחווה מעל 700 מחזורים שונים של פריקה וטעינה לפני שישבוק חיים, זאת בעוד כי קיימים סוגי מצברים כאלו שיוכלו לעמוד גם בעד כ-2500 מחזורים ללא שום בעיה.

 

הבחירה המומלצת

כאשר מדובר על סוגי מצברים שונים, ראוי לציין כי אחת הבחירות הטובות ביותר היא מצברי ורטה וזאת משלל סיבות. למעשה, מדובר במצברים אשר מגיעים מבית היוצר של חברה שמייצרת מיליוני מוצרים שונים בשנה וזכתה להכרה עולמית בין היתר בשל אמינותה הרבה. על כן, חשוב להדגיש כי כל אלו המעוניינים ברכישת מצברים מסוג זה יוכלו ליהנות מראש שקט שכן, מדובר על מצבר אמין ועמיד לכל הדעות, כזה אשר יוכל לאפשר לכל אלו העורכים בו שימוש תקופת שימוש מקסימלית ללא שום בעיות מיותרות ובלתי רצויות. עם זאת, חשוב מאוד לציין כי על מנת שתוכלו ליהנות מכל היתרונות הנפלאים שבשימוש במצברים אלו, עליכם לבחון היטב כי אתם אכן רוכשים מצברים מקוריים – דבר אשר תוכלו לעשות על ידי עריכת סקר שוק מעמיק אודות מקום אמין באזור מגוריכם שמספק מצברים מסוג זה.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך