תרבות פנאי
בית עיצוב

תוכנית אדריכלית – מהי ומה חשיבותה?

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

תוכנית אדריכלית היא שם מקצועי למקבץ של סרטוטים דו מימדיים שלמעשה באים לשקף את תהליך הבנייה, בהתאם לצרכים של הלקוח. שמדובר בבנייה של בית פרטי, התוכנית מציגה איך הבית יחולק מבחינת השלד, הקומות בבית, מערכת החשמל, האינסטלציה, הקירות, התקרה ועוד. לתוכנית האדריכלית חשיבות אדירה והיא זו שתקבע איך המבנה ייראה, מה יהיה טיבו ועוד.

 

מה יהיה מיקום המבנה בתוכנית אדריכלית

כמובן שהתוכנית תשורטט רק אחרי שתבצעו בחירה של אדריכל מקצועי בין כמה אדריכלים מומלצים. בין היתר, בתוכנית יסומן סימן מיקום צפון. מטרת הסימון הזה היא להבין איפה המבנה ממוקם. תפקידו של האדריכל הוא לסמן את מיקומם של כל הקירות התומכים, הקירות הקבועים והפנימיים. בכל תכנית יש מעין קו מקווקו שמסומן על הסרטוט והוא בעצם מייצג אלמנטים קבועים, משניים ותלויים. את גובה התקרה ואת רוחבם של הקירות, יסמן האדריכל בסנטימטרים.

 

איך תבחרו אדריכל?

כאמור, יש חשיבות רבה לבחירת האדריכל, שכן בחירה זו תשפיע על הגשמת החלום שלכם, הבית שאתם עומדים לבנות. בעיקרון יש שתי דרכים עיקריות לבחירת אדריכל. אופציה אחת, היא בעצם לדבר עם אנשים שאתם מכירים ולבחור איש מקצוע בהתאם לניסיון של אחרים. אופציה שניה, היא למעשה לבצע את ההשוואה בעצמכם ולהיפגש עם כמה אדריכלים. חשוב מאוד לקחת בחשבון קריטריונים ומאפיינים דוגמת הידע והניסיון של האדריכל, חיבור אישי ביניכם לבין האדריכל, שכן הוא הולך ללוות אתכם לאורך תקופה יחסית ארוכה, הסגנון העיצובי המאפיין אותו, תמורה ועוד. בנוסף, חשובה גם הזמינות של האדריכל. בכל אופן, כדאי ממש ללכת לבדוק פרויקטים גמורים ולהתרשם מהם ולפי זה גם לקבל את ההחלטה הסופית שלכם. זכרו כי מדובר בפרויקט של פעם בחיים ולכן שווה להשקיע זמן ומחשבה.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך