תרבות פנאי
בית עיצוב

המבוא לעריכת תכנון פיננסי נכון 

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

התנהלות כלכלית נכונה היא תנאי מחייב עבור כל אלו שמעוניינים לחיות בנוחות את החיים שמגיעים להם. אולם, אנשים רבים נתקלים בקושי רב בעת ביצוע תכנון פיננסי – דבר שלשמו בדרך כלל נעזרים באיש מקצוע מוסמך ובעל ניסיון. אז איך תוכלו לבחור נכון מתכנן פיננסי שיסייע לכם ומה עליכם לדעת לפני כן? על כך ועוד נסביר לכם במהלך כתבה זו.

 

מה זה תכנון פיננסי?

תכנון פיננסי הוא תחום רלוונטי אשר מתפתח בקצב די מסחרר בארץ ובכל רחבי העולם בשנים האחרונות. העולם הפיננסי שלנו הופך להיות מורכב יותר במהלך השנים לצד התרחבותו של המידע הפיננסי שברשותנו – כך שהצורך באנשי מקצוע בתחום הוא פחות או יותר ברור. תפקידו העיקרי של מתכנן פיננסי הוא לסייע לאנשים אשר מעוניינים להשיג יעדים פיננסיים מסוימים במהלך חייהם לתכנן אסטרטגיה פשוטה אשר תביא אותם אל התוצאה הרצויה – כאשר אותו מתכנן גם ייתן ייעוץ במקביל על מנת שהדבר יבוצע. תכנון עתיד כלכלי, בניית תזרים מזומנים, ניהול סיכונים בכל הנוגע להשקעות וכן גם ניהול נכסים – כל אלו הם תחומי ייעוץ בהם האדם שיסייע לכם לערוך תכנון פיננסי נכון יעסוק בהם בעת מתן שירותיו. 

 

תחומי עיסוק של מתכנן פיננסי

  • ניהול תקציב – רישום מדויק של כל ההכנסות ונכסי הלקוח (במידה וישנם) אל מול ההתחייבויות שלו, קיימות ועתידיות כאחד. כחלק מניהול תקציב ותזרימי מזומנים, תיבנה גם תכנית ייעודית אשר מותאמת לכל לקוח בהתאם ליכולת ניהול כספו.

  • תכנון וניהול נכסים – תכנון של כל נכסי הלקוח לפרטים, כאשר הדבר מתבצע בהתאם לנכסים הקיימים וכן גם בהתחשב בכל אירוע מרכזי שיכול להגיע במהלך החיים.

  • ניהול סיכונים – בדיוק כמו פגישה אצל יועץ משכנתא, גם כאן ניהול סיכונים הוא חלק בלתי נפרד מתהליך של תכנון פיננסי. מטרתו העיקרית של ניהול סיכונים הוא ליצור מעין "רשת ביטחון" מפני סכנות כלכליות ושאר תרחישים לא צפויים, תרחישים כמו מוות, פיטורין, מחלה, נכות וכל היוצא בכך. לכל אחד מהתרחישים האלו משמעויות אחרות עבור העתיד הכלכלי של האדם המצוי בהם וכאן בדיוק מתכנן פיננסי נכנס לתמונה. 
פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך