תרבות פנאי
בית עיצוב

רכישת קרקע

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

הקמת פרויקט מגורים חדש יש מאין הוא משימה מרגשת שלא מעט אנשי מקצוע, חברות ויזמים לוקחים בו חלק. מדובר בתהליך לא קצר של רכישת קרקע, ולפעמים הוא עלול להיות אפילו ארוך מאד ומאתגר וכל שלב בו חייב להתבצע בסדר הנכון ואחרי שכבר בוצעו שלבים אחרים. צריך לאתר את הקרקעות הפנויות שאין בהם שימוש ואין להן שום תכנון אחר, חשוב לדעת מי הבעלים שלהן על מנת לבצע את כל הפעולות הבירוקרטיות, למצוא את האדריכלים שיתכננו איך הפרויקט ייראה וכמובן שחברות היזמות מגייסות את המשקיעים שבעזרת הכסף שלהם אפשר יהיה לשלם לאנשי מקצוע ולהוציא את הפרויקט לפועל הלכה למעשה.

 

דוגמאות לרכישת קרקע מוצלחת בארץ

לאחר שהוסדרה הבעלות על הקרקע והיא נרכשה בצורה מסודרת וחוקית הרי שהיא עוברת לבעלות חברת היזמות וכעת אפשר להתחיל לגלגל את הפרויקט. החברה תפרסם את הכוונות שלה, תזמין משקיעים להשקיע סכומי כספים מגוונים על מנת שאפשר יהיה להתחיל את הבנייה וכמובן תפנה אל אדריכלים שיתכננו פרויקט ברמה גבוהה על מנת שיהיה יוקרתי, מזמין ומפתה. כך היה בפרויקט של שביל התפוזים רמת השרון שהיה נחשב ליוקרתי, מיוחד ומבוקש ואכן המשקיעים הגיעו, הבנייה מתנהלת על פי לוח זמנים וצפוי שכל הדירות במתחם יימכרו ללא קושי מיוחד. באותה הדרך פועלים לאחר רכישת קרקעות אחרות בכל רחבי הארץ.

 

התנופה של חברות הנדל"ן והיזמות

הנושא של התפתחות הנדל"ן והשקת פרויקטים הכרוכים בהשקעות של משקיעים בעלי ממון נחשב לחלק בלתי נפרד מעולם ההשקעות ושוק ההון, שכן חברות הנדל"ן נחשבות לאבני דרך חשובות ומהותיות במשק הישראל, שכן הן מגלגלות כספים בסכומים גבוהים במיוחד. הפרויקטים שהם בונות או מלוות הם פרויקטים יוקרתיים, מיוחדים, כאלה שמעידים עליהם שהם בנויים בסטנדרט גבוה ולכן הם מבוקשים ולא מעט צעירים לוטשים אליהם את העיניים ומחכים בקוצר רוח לסיום הפרויקט ולתחילת האכלוס. בדרך זו פרויקטים יכולים להתנהל מאליהם ללא התערבות וגם המשקיעים אוהבים לקחת בהם חלק תמורת תשואה נאה שהם יודעים שתחזור אליהם בסיום הפרויקט.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך