תרבות פנאי
בית עיצוב

הקמת סטארטאפ מצליח כנגד כל הסיכויים

אורי צוות SYT
אורי צוות SYT

אורי, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה

לא בכדי הפכה ישראל בעשור האחרון למעצמת סטארט אפ בתחום ההייטק. השילוב בין ראש פתוח, אמביציה, הצבת מטרות ועמידה בהם, התמדה ומוח עסקי מאפשר לישראלים רבים לפרוץ דרך בתחום. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהנתונים המספריים המעידים על כך כי רוב חברות הסטארטאפ נכשלות. לכן,  חשוב לזכור כי הקמת סטארטאפ מצליח דורשת תמרון בין מגוון רחב של אלמנטים וכי רק יחידי סגולה באמת זוכים להגשים את החלום. הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת ואף ליישם בדרך להצלחה.

 

הקמת סטארטאפ מצליח זה לא רק מוצר זה הרבה מעבר

התפיסה הישראלית לגבי חברות ומיזמים חדשניים לרוב נעשית בהתאם למוצרים והשירותים שאותן חברות מספקות. היזם נתי דוידי טוען כי הדרך להצלחה מחייבת אותנו להתייחס לחברות הללו בתור עסק לכל דבר. חברה פיננסית שיכולה להרוויח ויכולה גם להפסיק. זה אומר עבודה מול לקוחות, ספקים, העסקת עובדים וכל היוצא בזה. אם נלמד להבדיל בין מיזמים שנמצאים בתהליכי תכנון ובנייה, לבין המוצרים או השירותים שנוצרים מהם וללמוד את השוק לעומק, נוכל להתקדם לשלבים הבאים.

 

יש בעיה אבל יש גם פתרון

חדשנות חייבת להיות מבוססת על פתרון ממשי, על הזדמנויות. כלומר, עלינו להתייחס לבעיה מסוימת או מיזם חדשני פורץ דרך ולהמציא מוצר או שירות שידע לתת מענה לאותו בעיה. בנוסף, הבעיה חייבת להיות ניתנת לפתרון כאשר הפתרון מביא את התמורה שתהיה שווה את ההשקעה בסופו של דבר.

 

זה הרבה יותר תובעני ממה שהרבה אנשים חושבים

לא כולם מבינים את המשמעות לגבי המסירות למיזם חדש בתחום הסטארטאפ. אם התהליך לא מלהיב אותנו ברמה שנהיה מוכנים לעזוב את כל מה שאנחנו עושים ברגע זה, סביר להניח שהמיזם שלנו לא באמת יפרוץ דרך, אלא יישאר בגדר חלום או אפילו מטרה על נייר.

 

לשאול את השאלות הנכונות

אחרי שהבנו שיש בעיה, אחרי שמצאנו לה פתרון ואחרי שהחלטנו שאנחנו הולכים על זה בכל הכוח, עלינו להבין מי הוא קהל היעד שלנו ולהסביר לעצמנו מה הוא בעצם מקבל מהרעיון שלנו. המטרה היא לספק ללקוחות שלנו פתרון שיגרום להם לרכוש את המוצר או השירות מצד אחד, ולגרום לנו להרוויח מזה לטווח הרחוק מצד שני. יש לבסס מודל עסקי רלוונטי, ללמוד את השוק, לחקור מיזמים דומים, לגייס את האנשים הנכונים, לגייס כספים ואז אפשר להתחיל לראות ניצנים של אופטימיות.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך